Meistrivõistlustel näeb mängude eel viimast korda Riosse suunduva neljapaadi esitlust

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. juuli 2016, 12:55

Eeloleval nädalavahetusel, 23.-24. juulil, koguneb veteranide ja täiskasvanute sõudeparemik Pärnusse, kus toimuvatel Eesti meistrivõistlustel jagatakse välja 18 medalikomplekti.

Kahepäevase võistluse üks oodatuim hetk on juba nädala pärast Riosse siirduva paarisaeru neljapaadi etteaste. Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä on pikalt harjutanud Viljandis ning teevad meistrivõistlustel kaks starti. Laupäeval sekundeerivad tippudele nelik koosseisus Geir Suursild, Joosep Loas, Sten-Erik Anderson ja Martin Kivilo ning mitmete klubide noortepaatkonnad. Ka pühapäeval teeb olümpianelik koormuse saamiseks stardi, seda aga erandkorras kell 14.15 startivas kaheksapaatide finaalis.

2016 M4x MKI Varese eelsõit foto Fred Killing
Selline nägi Eesti neljapaat välja MK I etapil Vareses Itaalias. Foto: Fred Killing

Neliku staažikaim, Tõnu Endrekson, märkis, et ettevalmistused on Brasiiliasse sõidu eel kulgenud plaanipäraselt: „Oleme Viljandis treeninglaagris ning peale meistrivõistlusigi naaseme sinna teisipäeval paariks päevaks tagasi. Kõik mehed on terved, mistõttu oleme saanud taas tugevalt treenida. Seetõttu saame ka Pärnus täiskoormusel kaasa teha“.

Laupäevased eelsõidud stardivad kell 13.40 meeste ühepaatide sõiduga. Finaalid algavad kell 16.00. Pühapäeval alustatakse eelsõitudega kell 10 ning finaalid on kavas alates kella 11.45-st.

Parima ülevaate terve 2000 meetrise distantsi vältel saab jõe vasakul kaldal kergliiklusteel rattaga kaasa sõites. Starti on mugav jälgida Pärnu Sõudekeskus Kalevi territooriumilt aadressil Suur Jõe 50. Tribüüniga finišiala Pärnu Sõudeklubis ootab kaasa elama aadressil Rääma 27.