MK 3: neljapaat asub finaalipääset taotlema

Vahur Mäe, toimetaja   |   11. juuli 2014, 22:57

Foto: Fred Killing

Luzernis (Šveitš) toimuval maailmakarikasarja 3. etapil on laupäev poolfinaalide ning C ja D finaalide päralt. Otsepääsu 12 poolfinalisti sekka taganud paarisaeru neljapaat läheb starti kindla eesmärgiga finaali jõuda.

2014 World Rowing CupNeliku treener Matti Killing on positiivselt meelestatud ning kiitis eelsõidus nähtut. „Avasõidus tegime taktikaliselt õige esitluse – mõnevõrra rahulikum algus kasvas jõuliseks keskosaks ning tipnes tugeva finišiga“, kirjeldas ta üldplaanis.

„Kasparile eessõudja kohalt puhkuse andmine Jaanipäeva eelsel Prantsusmaa etapil on minu hinnangul positiivselt mõjunud ning meeskonna vormikõver on ülespoole liikumas. Luzernis näeme ära, milline seis meil võrreldes konkurentidega on, kuid mingeid parameetreid me paika panema kindlasti ei hakka. Üldiseks märksõnaks saab olla finaalipääse ning kui see käes, siis tugev etteaste ning täiskäigul minek“, vaagis Killing.

2014 MK III M4x

Tugevaid starte maailmameistrivõistluste eel napib ning Killingu arvates oli Luzerni-võistluse poole hooaja pealt plaanidesse toomine vaid õige samm.

„Peale Leedus toimunud „Meravaigust Aeru“ vaatasime kava üle ning tugevate startide nimel tõime Luzerni sisse. Kindlasti osaleme ka Balti ja Eesti meistrivõistlustel, kuid seal saame pigem tugevad treeningstardid“, viitas Eesti neliku juhendaja põuasele võistluskalendrile MM-i eel.

Neljapaatide poolfinaalid Luzernis stardivad laupäeval kell 15.40 ja 15.47. Eesti osaleb neist teises, vastasteks Holland, Tsehhi, Sloveenia, Uus-Meremaa ja Poola. Esimene sõit toob veele Itaalia, Austraalia, Saksamaa, Suurbritannia, USA ja Kanada.

Medalisõitu, kuue finalisti sekka, pääsevad mõlemast sõidust 3 paremat ning ülejäänute laeks ja võistlemine kohtadele 7-12 B-finaalis. Mõlemad finaalid sõidetakse pühapäeval. Finaalpäevast teeb otseülekande worldrowing.com.