MK I: neljapaat platseerus neljandaks

Vahur Mäe, toimetaja   |   18. apr. 2016, 06:15

Läinud nädalavahetusel avati Vareses Põhja-Itaalias rahvusvaheline sõudehooaeg. Rio olümpiamängudeks valmistuv Eesti paarisaeru neljapaat lõpetas avavõistluse 4. kohaga.

Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä tagasid finaalikoha juba reedeses eelsõidus ning pääsesid sellega laupäevasest vahesõidust. Finaalis mindi vastamisi Kanada, Venemaa, Poola, Norra ja Itaaliaga. Juba poolel distantsil sai selgeks, et seni olümpiapiletita Venemaa ja Kanada on kvalifikatsiooniregatiks valmistudes nii hea hoos, et teiste koondiste hooaja alguse vorm ei võimalda neile vastu saada.

2016 M4x MKI Varese eelsõit foto Fred Killing
Nii nägi koondise lipulaev välja enne avasõitu

Sõidu võit kuulus ajaga 6.02,16 Venemaale, järgnesid Kanada 6.04,92, Poola 6.08,25 ning Eesti 6.10,47ga. Meie nelikust tagapool lõpetasid Itaalia (6.14,05) ja Norra (6.15,93).

Koondise peatreener Matti Killing rääkis, et Poolaga oli üksjagu rebimist ning lõpus sai takistuseks Venemaa ja Kanada poolt tekitatud laine: „Jäime kahe kiirema vahele nii-öelda lõksu ega suutnud lainetuses poolakatele vastu hakata. Ent jällegi, mina nägin viimast 250 meetrit ega oska seetõttu sõidule kui tervikule hinnangut anda. Parimatele kogunes ajaliselt suur kaotus, ent nende jaoks on Riosse saamise viimaseks õlekõrreks kvalifikatsiooniregatt. Seal on vaja supervormis olla“.

Värskelt Sten-Erik Andersonist ja Oskar Kuzminist moodustatud paarisaeru kahepaat osales B-finaalis, kus platseeruti tulemusega 6.51,05ga Hispaania (6.41,43) ja Argentiina (6.46,03) järel kolmandaks. Kokkuvõttes 9. koha saanud Eestile järgnes Iisrael (6.53,77). Algselt pidi MK-etapil startima ligi kolmandiku võrra rohkem paatkondi, ent siis arv kahanes. Tulemuse sai kirja 10 võistkonda.

Matti Killing näeb kahepaati kui koondise järelkasvu- ja tulevikuprojekti. „Mehed tegid B finaali kõige kiirema finaalveerandi ning oskasid jõudu jagada. Klassivahe küll on, aga häbisse me ei jäänud. Vaja on julget pealehakkamist ning küll hakkab tulema“, arvas Killing Kuzminis ja Andersonis koostööpotentsiaali nägevat.

Nüüd saabuvad tipud koju. Esmalt harjutatakse nädalapäevad Pärnus, seejärel suundutakse Viljandisse, kus järveolud pakuvad võistlustingimustele ligilähedasi võimalusi.