MK I: neljapaat tagas finaalipääsme

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. apr. 2016, 20:53

Foto: Fred Killing

Vareses Põhja-Itaalias startinud maailmakarikasarja avaetapi avasõit päädis Eesti paarisaeru neljapaadile otsepääsuga pühapäeval sõidetavasse finaali.

Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä startisid teises eelsõidus, vastasteks Itaalia ja Norra. Et pääseda finaalsõitu esimesel katsel, pidid mehed esimesena lõpetama.

2016 Varese MK etapi treeningud Fred Killing foto
Sõudjad Varese järvel

Treener Matti Killing sedastas, et jõuvahekorrad pandi paika juba esimesel 500 meetril ning Eestil ei jäänud muud kui sõitu kontrollida. Võiduajaks fikseeriti 5.50,15. Teisena lõpetas Itaalia 5.55,39 ning kolmandana Norra 5.57,26ga.

„Mina nägin tänu looduslikele oludele sõitu alles viimasel 250 meetril ning selleks hetkeks polnud ponnistamine enam vajalik. Poisid olid favoriidid ning pingutasid määral, mis oli vajalik sõidu võitmiseks. Küll võinuks paat paremini joosta, kuid see tulnuks ilmselt tugevamas konkurentsis“, andis Killing sõidust põgusa ülevaate.

Esimene eelsõit oli hoopis tulisem ja selles mängisid peaosa Venemaa ja Kanada.

„Kanadal Rio-pääse puudub ning nad peavad kvalifikatsiooniks väga tugevasse vormi saama.  Ka Venemaa on samas seisus, kuid nende puhul mängivad kindlasti rolli ka mais toimuvad Euroopa meistrivõistlused, kuna koondise süsteem võimaldab tubli tulemusega korraliku palganumbri välja teenida“, kommenteeris peatreener erinevate tiimide köögipoolt.

Esimese sõidu ajad olid tänu tihedamale konkurentsile ka märksa kiiremad. Venemaa finišeerus tulemusega 5.42,12, järgnesid Kanada, Poola ja Itaalia.

Paarisaeru neljapaatide finaalsõit on kavandatud pühapäevaks kella 12.33-ks. Laupäeval kell 14.35 on stardis Eesti paarisaeru kahepaat rivistuses Oskar Kuzmin ja Sten-Erik Anderson. Värskelt moodustatud duo vastasteks on Iisrael, Itaalia, Norra ja Suurbritannia. Kaks paremat jõuavad finaali, teiste laeks jääb B finaal.