MK I: neljapaat teenis finaalis punkte

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. mai 2017, 15:39
image_pdfimage_print

Sõudmise maailmakarikasarja 1. etapil Belgradis jõudis uuenenud koosseisuga paarisaeru neljapaat finaali, kus pidi leppima viimase kohaga.

Rio olümpiamängude järgselt on neliku koosseisu muudetud, millega paarisaeru kahepaati siirdunud Allar Rajat ja Tõnu Endreksoni ning seljavigastusest taastuvat Andrei Jämsät asendavad Sten Erik Anderson, Joosep Laos ja Kaur Kuslap.

2017 MK 1 Belgrad Kuslap, Laos, Anderson, Taimsoo (Fred Killing)
Eesti neljapaat Belgradis

Kaspar Taimsoo eessõudmisel pääses kvartett läbi laupäevase vahesõidu finaali, millega täitis ka peatreener Matti Killingu poolt püstitatud eesmärgi. Pühapäeval toimunud finaalis jättis Eesti meeste esitlus siiski soovida, sest võitjast Leedust jäädi maha rohkem kui 20 sekundiga. Rio olümpial B finaali võitnud Leedu neliku ajaks fikseeriti 5.55,73. Järgnesid Rio neljas Poola (5.58,29), kaks Suurbritannia koosseisu aegadega vastavalt 5.59,52 ja 6.04,26, Holland (6.10,55) ning viimasena Eesti (6.16,25). Kuues koht tagas Eestile kaks MK-sarja punkti.

Koondise peatreener Matti Killing kommenteeris, et teiseks tugevaks sõiduks jõudu enam ei jagunud: „Tegime vahesõidus tugeva esitluse ning finaalis jäi toorest jõust puudu. Koostöös puudus voolavus ning võib-olla püüdsime ka liiga üle“.

Hooaja edasisi plaane silmas pidades tehakse otsused hiljemalt eelolevaks kolmapäevaks, 10. maiks. Siis selgub, millistes koosseisudes ja paatides jätkatakse.

Tänavused järgmised tähtsamad võistlused on 26.-28. maini Tsehhis Racices toimuvad Euroopa meistrivõistlused ning 24. septembril USA-s Floridas algavad maailmameistrivõistlused. Oluliste vaheetappidena võetakse ette juuni keskel Poznanis ning juulis Luzernis toimuvad maailmakarikasarja osavõistlused.


Foto autor: Fred Killing