MK I: Raja ja Endrekson võitsid B-finaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. mai 2017, 11:38

Belgradis toimuval maailmakarikasarja avaetapil on pühapäeval kavas finaalsõidud. Laupäevases vahesõidus B-finaaliga leppima pidanud Eesti paarisaeru kahepaat näitas täna jõulise sõiduga konkurentidele kiiluvett.

Rios neljapaadil pronksmedali võitnud Allar Raja ja Tõnu Endrekson sobitati vahelduseks paarisaeru kahepaati. Kuigi Serbias toimuva võistluse algus polnud just kiita, võtsid mehed end B-finaaliks kokku, domineerisid seda täielikult ning võitsid tulemusega 6.29,61 lähima konkurendi Sloveenia ees rohkem kui kahe sekundiga (Krebs-Aljancic, 6.31,76). Järgnesid leedulased Kelmelis-Giedrius (6.35,28), ungarlased Papp-Matheisz (6.36,75) ning viimasena horvaadid Baricevic-Brandt (6.37,24).

2017 MK 1 Raja ja Endreksoni sõit (worldrowing.com)
B-finaali logi (www.worldrowing.com)

Raja ja Endrekson teenisid üldarvestuse 7. kohaga ka ühe maailmakarikasarja punkti. A-finaal peetakse pühapäeva pealelõunal Eesti aja järgi kell 13.48. Vastamisi lähevad Valgevene, Šveits, Bulgaaria, Leedu, Venemaa ja Poola.

Koondise peatreener Matti Killing jäi sõiduga väga rahule. „Võtsime sõitu mõistusega ja jagasime jõud ühtlaselt. Kui vaadata 500 meetri aegade kaupa, on näha, kui täpselt tegutsesime. Meestel on potentsiaali sõita finaali tasemel“, teadis Killing.

2017 MK1 M2x B finaal Raja Endrekson (Killing)
Eesti paarisaeru kahepaat Belgradis Ada Ciganlija kanalil B finaali võitmas

Kell 13.18 stardib finaalis Eesti paarisaeru neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Joosep Laos ja Kaur Kuslap. Rivaalideks on Holland, Poola, Leedu ja kaks brittide nelikut. Sõidu otseülekannet on võimalik jälgida siit.

Koondise edasised plaanid selguvad kodusel nõupidamisel. Killingu sõnul arvestatakse mõlema paatkonna tulemusi ning otsuseid ei tehta kiirustades.

Foto autor: Fred Killing