MK I: uuenenud neljapaat murdis finaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. mai 2017, 21:38

Sõudmise maailmakarikasari jõudis Belgradis toimuva I etapiga laupäeval poole peale. Selgusid finalistid, kelle seast leiame ka ühe Eesti paatkonna.

Eesti sõudekoondist esindavad Serbias paarisaeru kahe- ja neljapaat. Laupäev oli sõudjatel eksamipäevaks, sest vahesõitudes käidi võistlemas finaalikohtade nimel. Ülesande kõrgusel oli neljapaat, kel õnnestus kena esitlusega pühapäevasesse finaali liikuda. Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Joosep Laos ja Kaur Kuslap platseerusid ajaga 6.00,06 vajaminevale 4. kohale, tagapool Suurbritannia esindusnelikust (5.52,31), Hollandist (5.54,71) ja brittide teisest kvartetist (5.57,35). Võistlus lõppes tulemusega 6.01,66 viimaseks jäänud Tsehhi paatkonna jaoks.

2017 MK 1 Belgrad Kuslap, Laos, Anderson, Taimsoo (Fred Killing)
Neljapaat vahesõidus: Kuslap (vasakult), Laos, Anderson ja Taimsoo

Koondise peatreener Matti Killingu seatud miinimumeesmärk on seega täidetud, sest viimaseks ei jäädud.

„Tehniliselt ei kukkunud sõit nii hästi välja, nagu lootnuks. Tugevate brittide kõrvalt startides hakkas alles kokku harjutavaid mehi segama ka konkurentide kiiluvesi, mis lõi veidi rütmist välja. Kui finaalis kedagi võita suudame, jään väga rahule. Ilus oli näha, et poisid tegid konkurentidega võrreldes kõige tugevama lõpuveerandi. Nii et sisu on“, jäi juhendaja rahule.

Finaalsõit peetakse eeloleval pühapäeval stardiga Eesti aja järgi kell 16.24. Eesti vastasteks on mõlemad Suurbritannia koosseisud, Tsehhi ja Holland.

Mõnevõrra üllatuslikult ei õnnestunud finaali pääseda vahelduseks paarisaeru kahepaadil startinud Allar Rajal ja Tõnu Endreksonil. Rios neljapaadi koosseisus pronksmedali võitnud kogenud tippmehed pidid vahesõidus Horvaatia koosseisu ees leppima ajaga 6.38,12-ga 4. kohaga. Finaali kvalifitseerusid kaks kiiremat, kelleks osutusid šveitslased Röesli ja Delarze (6.27,10) ning Poola esindus Wicenciak-Czaja (6.28,58). Eestist edestas ka 6.31,73-ga distantsi läbinud Sloveenia paar Aljancic-Krebs.

2017 MK 1 Belgrad Raja ja Endrekson (Fred Killing)
Raja ja Endreksoni stiilinäide vahesõidus

Teisest vahesõidust pürgisid pühapäeval kell 13.48 startivasse finaali Venemaa (6.30,54) ja Valgevene (6.34,74).

Eesti osalusel B-finaal peetakse finaalidepäeva esimeses pooles algusega kell 10.55. Endreksoni ja Raja vastasteks tulevad Horvaatia, Leedu teine koosseis, Ungari ja Sloveenia.

Matti Killing jäi vaatamata kohale sõiduga väga rahule: „Ootasin ärevusega, kas saame paadi liikuma. Saime, sest minekus oli lennukust. Eelnevalt veidi pelgasin, et neljapaadist võetud kaks kõige tugevama füüsisega meest võivad liiga jõulised olla ja paadi kinni jooksutada. Heal päeval võime mõelda ka B finaali võitmise peale“.

Finaalsõitudest teeb audios ja videos otseülekande rahvusvahelise sõudeliidu veeb www.worldrowing.com.

Fotode autor: Fred Killing