MK I: mõlemad Eesti paadid eelsõitudes viimased

Vahur Mäe, toimetaja   |   5. mai 2017, 21:22

Reedel Belgradis startinud sõudmise maailmakarikasarja 1. etapil osalenud mõlemad Eesti paatkonnad jäid eelsõidus viimaseks ning jätkavad finaalipääsme taotlemist laupäevases vahesõidus.

Serbiasse lähetati võistlema meeste paarisaeru kahe- ja neljapaadid. Mõnevõrra üllatuslikult istutas treener Matti Killing kahesesse kogenud Tõnu Endreksoni ja Allar Raja, kes liikusid pool distantsi konkurentidega võrdselt, ent seejärel väsisid. 6.47,49-ga finišeerunud Eesti osales eelsõidus, mille võitsid 6.30,19-ga bulgaarlased Vasilev ja Božilov. Järgnesid Venemaa (6.30,84), Sloveenia (6.40,56) ja Ungari (6.44,09).

Esimest eelsõitu domineerisid Rios hõbeda võitnud leedulased Midaugas Griskonis ja Saulius Ritter, saades ajaks 6.27,66.

Eesti koondise peatreener Killing arvas, et esimene ehmatus on üle elatud ja hooajale käik sisse antud: „Mehed pole tugevatest treeningutest täiel määral taastunud ning väsisid distantsi teises pooles lihtsalt ära. Midagi hullu pole ning avasõidust järeldusi kindlasti teha ei maksa“.

Endrekson ja Raja saavad uue võimaluse finaali pürgida laupäeval kell 15.14 startivas vahesõidus, kuhu nende vastasteks tulevad Horvaatia, Poola, Šveits ja Sloveenia. Finaali jõudmiseks on vaja tulla vähemalt teiseks.

Paarisaerunelik rivistuses Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Joosep Laos ja Kaur Kuslap tegid kaasa sõidus, mille võitsid ajaga 5.48,62 noored poolakad. Järgnesid Holland 5.57,90-ga ning kolmandana Eesti 6.02,95. Esimesest eelsõidust kvalifitseerus otse finaali Leedu tulemusega 5.47,15.

„Neljane libises päris hästi ja on teinud arengus tubli sammu edasi. Täna segad neid veidi laine“, selgitas Killing.

Vahesõit on kavas laupäeval Eesti aja järgi kell 16.24. Lisaks Eestile on stardis kaks Suurbritannia kvartetti, Tsehhi ja Holland. Finaalist välja jääb vaid viimasena lõpetaja.