Müncheni MK: Taimsoo ja Raja ei stardi

Vahur Mäe, toimetaja   |   17. juuni 2010, 00:00
Homme saab II etapiga Saksamaal Münchenis jätku sõudmise maailmakarikasari, kus teeb kaasa viis Eesti paatkonda. Neist suurima edulootusega lähevad veele paarisaeru kahepaati kolinud Andrei Jämsä ja Tõnu Endrekson.
MK_logo
Algselt pidid kahepaadil startima ka Kaspar Taimsoo ja Allar Raja, kuid Taimsoo haigestumine tõmbas paatkonna edasist hooaega silmas pidades plaanile kriipsu peale.
Eesti koondise peatreeneri Jaan Tultsi sõnul vaevab sportlast suu limaskesta põletik, mistõttu oleks taolises olukorras mõtlematu tegutsemine teel maailmameistrivõistlustele ohtlik mäng. Seega jääb kodumaisele publikule intriigi pakkuv Eesti paatkondade omavaheline mõõduvõtt ära, täpselt nii nagu juhtus ka koondise katsevõistluste aegu, kui Taimsoo ei saanud startida.  Nii võistleb 22 paatkonna hulgas Müncheni võistluseks ühinenud koosseis Jämsä ja Endrekson. Starti on tulemas Bledi MK-etapi võitjapaar, britid Matthew Wells ja Marcus Bateman, tugevad prantslased Cederic Berrest ning Julien Bahain, sloveenid Luka ja Jan Spik jt.
Kaisa Pajusalu, kes on kogunud mitmeid tiitleid juunioride klassis, teeb kaasa ühepaadil. Temal on vastaseid 19, sh. tsehhitar Mirka Knapkova, valgevenelanna Ekaterina Karsten, Emma Twigg Uus-Meremaalt, rootslanna Frida Swensson jt.
Jaan Tults avaldas lootust, et Pajusalu võiks hakata vaikselt koputama MK-finaali uksele. „Kaisa on kenasti arenenud, ootan huviga, kuidas ta suudab end tema jaoks hooaja esimesel suurel võistlusel realiseerida“, kommenteeris Tults sõudeliidu ootusi.
Meeste ühepaadil stardib Igor Kuzmin, vastaseid 31.
MK-ristsed saavad kaks täiesti uut Eesti paatkonda – naiste paarisaeru kahepaat koosseisus Sille Vaiksaar-Natalija Garankina ning meeste kergekaalu ühepaadisõudja Reigo Pihlak.
„Eesti Kultuurkapitali toetuse abil saadame välja uusi ehk B grupi koosseise, seda selleks, et sõeluda välja võimalikult tugevaid paatkondi . Eelkõige on jutt naiste sõudmisest, mistõttu anname võimaluse uue koosseisulisele kahepaadile“, tutvustas peatreener plaane.
Eelsõitudega Müncheni olümipakanalil alustatakse homme hommikul. Finaalid sõidetakse pühapäeval.