Mitmed sõudjad pälvisid tubli töö eest EOK tunnustuse

Vahur Mäe, toimetaja   |   16. juuni 2021, 22:07

Eesti Olümpiakomitee tunnustas teisipäeval Hilton Tallinn Park konverentsikeskuses peetud pidulikul tänuvastuvõtul 2020. aastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt 76 medalit võitnud sportlast ja nende treenereid.

EOK president Urmas Sõõrumaa tänas oma kõnes atleete ja juhendajaid, kes koroonapandeemia kiuste säravaid tulemusi tegid.

„Need medalid on tänavu veelgi tänuväärsemad ja kallihinnalisemad. Meie väikese rahva jaoks on need olulised autasud, mis näitavad elujõudu, tugevust ja pealehakkamist!“

Vastuvõtule olid kutsutud nii olümpia- kui ka mitteolümpiaaladel maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt 2020. aastal medaleid võitnud täiskasvanud ja noorsportlased oma treeneritega.  Ühtlasi tunnustati noorte olümpiamängude medaliste. Teiste seas pälvisid tunnustuse sisesõudmise MMil kaks kulda võitnud Leo Muiste ja tema treener Ruth Vaar (Viljandi SK). Kadri Vilbaste (SK Kalev) ja Liisu Mitt (Pärnu SK) said tänukirja sõudesprindi MM-kulla eest. Esimest neist treenib Ulvi Lutoškin, teise juhendaja on Ingrid Võsu.

EOK president Sõõrumaa, Muiste ja Vaar (FOTO: EOK Facebook)

Üritusel osalesid ka noorte olümpiavõitja freestyle-suusataja Kelly Sildaru, aasta treener Anna Levandi koos oma poja, noorte olümpiamängudel võistkonnavõistluses kuldmedali võitnud Arlet Levandiga, iluvõimlemise EMil pronksmedali võitnud rühmkava koondis ja bodyfitnessis maailmameistriks tulnud Tiia Kaare.

Pildigaleriid saab vaadata siin.