Neljapaadimehed saabusid mõneks päevaks Eestisse

Vahur Mäe, toimetaja   |   17. aug. 2005, 09:01

3-14. augustini viibisid Andrei Jämsä, Tõnu Endrekson, Leonid Gulov ja Jüri Jaanson Leedu sõudeparadiisis Trakais maailmameistrivõistluste eelses treeninglaagris, mis osaliste endi sõnul õnnestus suurepäraselt. Jaapanis Gifus 28.08-4.09 toimuvateks maailmameistrivõistlusteks valmistumine on siiani läinud suuremate tagasilöökideta.

Kuigi häid treeningvõimalusi pakub juba mõnda aega ka Pärnu sõudestaadioni 6-rajaline distants, otsustati siiski Trakai kasuks, kuna suurvõistluste eelne ülitähtis treeningperiood nõudis erilist, rahulikumas ja kodustest toimungutest eemal, keskendumist. Neljapaadi kokkukutsuja Tõnu Endreksoni sõnul olevat Trakais valitsenud nukker sügisilm tuulte ja vihmadega ning õhutemperatuuriks oli sageli alla 20 soojapügala. Põhieesmärk oli otsida teravust ning see saavutati läbi kiirustreeningute ja väikeste lõikude läbimise. Loomulikult prooviti ka 2000 meetri pikkust võistlusdistantsi. Endrekson andis mõista, et paat liigub kenasti, kuid nii mõndagi annab veel parandada. Viimased kiirustreeningud peaksid tehnilise poole lõplikult paika panema.

21. augustil kell 16.00 lendab Eesti sõudekoondis Jaapani poole. Kohale jõutakse kaheksa päeva enne starte ning selleks ajaks peaks ka aklimatiseerumisprotsess edukalt lõpetatud olema.

Paarisneljase konkurentideks on kõik maailma vägevad – Tsehhi, Valgevene, Venemaa, Sloveenia, Ukraina, Prantsusmaa, Saksamaa jpt.

Suurvõistlustel asub starti ka paarisaeru kahepaat koosseisus Silver Sonntak-Allar Raja, kes treener Matti Killingu juhendamisel on ettevalmistust läbi viinud Pärnus.

Eesti spordisõbra jaoks on eriti hea uudis see, et otseülekandeid teeb ka Eesti Televisioon.