Neljapaat ja Killing pälvisid “Kristjani”

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. dets. 2016, 00:09

Teisipäeval, 27. detsembri õhtul Tallinnas Nordea Kontserdimajas toimunud „Spordiaasta tähed 2016“ galaõhtul kuulutati välja tänavused parimad sportlased ja treenerid.

Oodatult teenisid enim tähelepanu Eestile Rio olümpiamängudelt ainsa medali toonud sõudenelik ning nende treener Matti Killing. Neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä kuulutati rahvahääletuse, spordiajakirjanike ning spordialaliitude hinnangute põhjal Aasta võistkonnaks ning nende juhendaja Killing Aasta treeneriks. Neljapaadile tagasid edu Rios Saksamaa ja Austraalia järel võidetud pronksmedal ning kevadine Euroopa meistritiitel.

2016 aasta Kristjanid M4x ja Matti Killing Foto EOK

Neljapaatkond ja Matti Killing tänavusel “Spordiaasta tähed” galaõhtul. Foto: “Olen Olümpiafänn” Facebook’i lehelt

Paatkonna nimel tänukõne pidanud Allar Raja tänas tiimikaaslasi, treenereid, toetajaid ja fänne ning jagas elutarkust, et pidev sisemine rahulolu ei pruugi alati edasiviivaks jõuks olla.

„Olen oma tõekspidamiste kujunemisel tuginenud paljuski Matti Killingu öeldule, et kui olla enesega piisavalt rahulolematu, siis on see pigem edasiviiv jõud“, avaldas Raja.

Olümpiasangaritele „Kristjani“ üle andnud omaaegne sõudeliidu president ning tunnustatud tohter Peeter Mardna tuletas avalikkusele, galaõhtul viibivatele rahvaesindajatele ja telepublikule meelde, et siiani ei ole sõudjatel Pärnus korraliku treeningkeskust, mistõttu oleks oluline see puudus likvideerida.

Ligi 50 aastat sõudetreenerina töötanud Killing pälvis neljapaadi juhendajana Aasta treeneri „Kristjani“, mis oli talle karjääri jooksul esimeseks omataoliseks.

„Suurimad tänusõnad kuuluvad minu naisele, kes on muuhulgas aidanud sõudjate järelkasvu tagamisel. Need mehed siin aga on veel mitu head aastat tegutsemas“, viitas Killing tuttavale nelikule, kes talle äsja treeneri-„Kristjani“ oli üle andnud.

Lisaks märkis tänavu eliittreeneri paberiga tasustatud Killing, et tema suurimaks treeneritöö väljakutseks saab lähiajal olema tippmeestele vääriliste järeltulijate kõrvale toomine.

Aasta meessportlase tiitli sai enda auhinnakappi tõkkesprinter Rasmus Mägi, kes jooksis olümpiafinaalis uue Eesti rekordi ja saavutas kuuenda koha.

Aasta naissportlaseks nimetati kergejõustiklane Ksenija Balta, kes võitis Rio olümpialt kaugushüppes kuuenda koha, EM-il neljanda koha ning sise-MM-il 7. koha.

Eesti Olümpiakomitee vastava korra järgi selgusid Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Spordiorganisatsioone osales aasta parimate valimisel 63 ja spordiajakirjanikke 44, rahvahääletusel anti oma soosikute poolt rekordiliselt ligi 106 000 häält.

Aasta noorsportlaseks valiti vigursuusataja Kelly Sildaru ning parasportlasteks ujujad Kardo Ploomipuu ja Elisabeth Egel. Rahvusvahelise Olümpiakomitee auhinna „Ületades piire“ pälvis tunnustatud spordifotograaf Lembit Peegel. Tänavune Eestimaa Spordihing on Timo Tints, kelle eestvedamisel kujundati Viljandi jääväljakust Viljandi Jäähall.