Noored sõitsid Bresti Baltic Cupile

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. okt. 2017, 15:55

Valgevene edelaosas Brestis stardib eeloleval laupäeval Põhja-Euroopa üks tähtsaimaid noorsõudjate regatte – Baltic Cup.

Eesti koondis sõitis Bresti neljast paatkonnast koosneva koondisega. „Ühepaadil sõuavad Nikita Gorlov ning Greta Jaanson, kellel mõlemal on hea võimalus kõrgetele kohtadele jõuda“, arvas järelekasvukoondiste peatreener Roman Lutoškin. Jaansonil on kuus, Gorlovil viis konkurenti.

Tüdrukute paarisaeru kahepaadil lähevad seitsme duo seas võistlustulle Annabel Aron ja Grete Alttoa. Lisaks esindab Eesti sõudenoori ka poiste paarisaeru neljapaat, kus sõuavad Joonas Toom, Jan Karl Oberacker, Martin Kaljuste ja Ermo Liivamägi.

Greta Jaanson sõuab Brestis ühepaadil

„Noored vajavad tugevaid võistlusi ning seetõttu on Baltic Cup meie jaoks alati omal kohal. Vanasti öeldi, et kui oled sellel võistlusel hea, võib ennustada head minekut ka noorte tiitlivõistlustel“, sõnas Lutoškin ja arvas, et Jaansonil, Gorlovil ning ka tüdrukute kahepaadil võiks järgmisel aastal olla korralikud šansid Euroopa ja maailmameistrivõistlustel kaasa rääkida.

Baltic Cupile sõitev koondis kinnitati peale tänavusi Eesti noorte meistrivõistlusi. Ühepaadil võitnud Jaanson ja Gorlov said endale meelepärase paadiklassi valida. Võistlused Brestis stardivad laupäeval ning kestavad pühapäevani. Noorte võimetest saab põhjaliku ülevaate, kuna kavas on nii 500 kui ka 2000 meetri distants.