Noorsõudjad kogusid “Sõpruselt” medaleid

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. mai 2008, 23:02

Läinud nädalavahetusel toimus lõunanaabrite sõudekantsis, Jurmalas, rahvusvaheline noorteregatt “Sõprus”. Eesti tulevikulootusi oli stardis 18.

Friendship_logo.jpg

Treener Reet Palmi sõnul oli mullune Brestis (Valgevene) toimunud jõuproov osavõtjate riikide osas olnud esinduslikum kui nüüd Lätis. Vaatamata sellele olid kohal Läti, Leedu, Venemaa, Poola ja Valgevene koondised.

Eesti võistkond koosnes Viljandi, Narva ja Pärnu klubide esindajatest.

534
Eesti noortekoondis “Sõprusel”                 Foto: Roman Lutoshkin

Tüdrukute paarisaeru neljapaat koosseisus Andra Joost, Eglit Võsu, Mari-Liisi Soovik ja Anni Borkvel said esimesel päeval tugeva Valgevene kvarteti järel hõbeda. Kaur Kuslap tuli poiste ühepaadil kolmandaks ning Madis Mosarov ja Sten-Erik Anderson paarisaeru kahesel teiseks. Neile järgnes kodune konkurenttandem Jevgeni Lissovski-Vadim Pudov.

Paara ja Kivimaa lähetatakse juunioride MMile

Märkimisväärselt hästi liikusid roolijata kahepaadil sõudvad Tõnis Paara ja Carel Kivimaa. Nende aeg 7.04,86 tähendas ka juunioride MM-normatiivi täitmist ja nüüd ootab duot ees tõsine ettevalmistus suvisteks tiitlivõistlusteks.

Eestil väljas kaks poiste paarisaerukvartetti

Kui esimesel päeval sõudsid tüdrukud suurtel, poisid aga väikestel paatidel, siis pühapäeval tehti vastupidi. Andra Joost tuli ühesel kolmandaks, sama tulemust kordasid paarisaeru kahepaati ohjeldanud Anni Borkvel ja Eglit Võsu. T

eisel päeval esindas Eestit koguni kaks poiste paarisaeru neljapaati. Kaur Kuslap, Madis Mosarov, Sten-Erik Anderson ja Joosep Laos pidid leedulastelt vastu võtma ülimalt napi – 0,5 sekundilise – kaotuse.
Meie teine nelik, Jevgeni Lissovski, Vadim Pudov, Martin Laius ja Karl Sutt leppisid samas sõidus viienda kohaga. Tuleb märkida, et nii mõnelegi noorele sõudjale oli ”Sõprus” esimeseks rahvusvaheliseks mõõduvõtuks.

Veel käis ka roolijata neljapaat koosseisus Carel Kivimaa, Anton Getz, Lauri Õnnik ja Tõnis Paara. Nemad pälvisid pronksise autasu.