Noorte MM: Trakais stardib kolm Eesti paatkonda

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. aug. 2017, 10:37

Eeloleval kolmapäeval, 2. augustil, stardivad eestlaste jaoks koduses Trakais kuni 18-aastaste noorte sõudmise maailmameistrivõistlused, kus riigi koondist esindab kolm paatkonda.

Sõudeliidu juhatus kinnitas suve keskel koondise nimekirja poiste paarisaeru neljapaadi koosseisus Mihail Kuštein, Kristjan Lindsalu, Rain Harjus ja Bertty Nurm, tüdrukute paarisaeru kahepaadi Leena Katteli ja Kärolyn Mäesaare osalusega ning ühepaadil Greta Jaansoni.

Järelkasvukoondiste projektijuhi Roman Lutoškini sõnul katsetati suve esimeses pooles erinevaid koosseise ning koondise selline tulem on parim võimalikest variantidest.

„Need paatkonnad vastasid kriteeriumitele, sest sõitsid välja normatiivid. Ka anti noortele endile valikute tegemiseks ja paariliste leidmiseks sõna ja selline meie tiim sai“, kommenteeris treener Leedus algavate võistluste eel.

„Oleksime väga rahul, kui kõik jõuaksid 12 parema hulka. Liidreid eraldi välja tuua ei saa, sest kõik on ühtlaselt tugevad“, arvas Lutoškin.

Ühe- ja kahepaat lähevad esimeses sõidus veele kolmapäeval, neljapaat saab sõna neljapäeval. Tartlannal Kattelil ja viljandlannal Mäesaarel on konkurente 27. Jaansoni paadiklassis teeb kaasa koguni 29 ning neljapaatide rivaliteedis 18 alust.

Tiitlivõistlused kulmineeruvad pühapäeval, 6. augustil, toimuvate finaalsõitudega.