Olümpiavõitja Gerd Kanter jagas sõudetreeneritele inspiratsiooni

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. märts 2019, 12:02

Märtsi alguses Tallinnas peetud Eesti sõudetreenerite seminaril tutvustati päevakajalisi teemasid ning teiste seas astus inspireeriva sõnumiga üles olümpiavõitja Gerd Kanter.

Traditsioonilisel seminaril puudutati teemasid alates sotsiaalmeedias turundamisest lõpetades noorsportlaste treeningtöö planeerimisega. Põnevust pakkus kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanteri ligi poolteist tundi kestnud inspiratsiooniloeng, milles ta andis ülevaate oma pika sportlastee õppetundidest ja rikkalikest kogemustest. Kanter on alati pidanud tähtsaks toetavat meeskonda, rõhutades nüüdki Vesstein Hafsteinssoni, Raul Rebase ning veel paljude teiste panust sündmusterohkel tippsportlasteel.

Treenerilt saadud strateegilisi ja filosoofilisi teadmisi kasutab spordisangar suurest spordist taandunanugi. „Sa saad heaks selles, millega tegeled. Üldine filosoofia võiks mõtestada, et just kõige aeglasem protsess annab kõige kiiremad tulemused,“ filosofeeris Kanter.

Samuti soovitas Kanter armastatud valdkonna kohta palju lugeda ning kuulata ja kutsus süsteemselt mõtlema. „Organiseeri oma süsteem, usu sellesse ja ole kannatlik. Samas jää inimeseks – kuula, tunneta ja rõõmusta,“ jagas spordimees elulist tarkust.

Sõudjatele mõeldes soovitas olümpiasangar oma liistude juurde jäämist. „Kui tahta heaks sõudjaks saada, siis pelgalt kangi tõstmise ning sõudemasinal pingutamisega kaugele ei jõua. Vaja on teha õigeid asju, see tähendab sõuda. Vahel arvame, et teeme õigeid asju, aga kuna need on hoopis sekundaarsed protsessid, siis töötame endale pigem vastu,“ mõtiskles Kanter.

Peale pikka ja viljakat sportlaskarjääri tegeleb spordisangar inspiratsioonikoolitustega ning peab treeneriametitki. Kanter on Poola medalimeeste Piotr Małachowski ja Urbaneki treener, kellega käib koostöö Tokyo olümpiamänge silmas pidades.

Postituse foto: European-athletics.org