Paariskahene pääses poolfinaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. mai 2004, 20:52

138Täna (27.05) oli Saksamaal Müncheni olümpiakanalil maailmakarikasarja 2 etapi avapäev. Eestit esindavad Tõnu Endrekson ja Leonid Gulov paariskahesel ning Andrei Jämsä, Igor Kuzmin, Andrei Silin, Oleg Vinogradov paarisneljasel.

Paariskaheste klassis toimus neli eelsõitu, kuhu oli üles antud 20 paatkonda. Endrekson-Gulov leppisid oma sõidus kolmanda ajaga 6.41,18. Sõidu võitsid tsehhid 6.32,84ga. Otse poolfinaalidesse pääsesidki vaid eelsõitude võitjad. Lisaks tsehhidele said sellega hakkama ka sloveenlased Iztoc Cop ja Luka Spik, prantslased Sebastien Vieilledant- Adrien Hardy ning itaallased Rossana Galtarossa-Alessio Sartori. Ülejäänud poolfinalistid selgitasid vahesõidud. Sealt oli võimalik edasi pääseda kahel esimesel. Eesti paatkond võitis oma eelsõidu kindlalt USA võistkonna ees. Tee poolfinaalidesse võitlesid endale välja ka Saksamaa, Iirimaa, Poola, Norra, Hungari ja Suurbritannia koondised.

Paarisaeru neljapaat oli oma eelsõidus viies ajaga 6.17,44. Sõidu võitjate itaallaste lõpuajaks fikseeriti 6.05,35. Eestlasi edestasid ka Poola, Prantsusmaa ja Saksamaa. Teise eelsõidu võitsid tsehhid ja nemad koos itaallastega pääsesid otse poolfinaali. Ülejäänud paatkonnad jätkavad homme (28.05) peetavates vahesõitudes.