Palju õnne: Ruth Vaar 50!

Vahur Mäe, toimetaja   |   20. dets. 2019, 12:51
image_pdfimage_print

Reedel, 20. detsembril peab 50 aasta juubelit tuntud Viljandi sõudetreener ning sealse klubi arengusse mitukümmend aastat panustanud Ruth Vaar.

Vaar alustas sõudmisega 1980. aastal Anne Freimuthi juhendamisel ning jätkas hiljem Arne Graumanni juures. 1995. aastal Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna lõpetanud juubilaril on tulemuslik teeneteleht: lisaks 1987. aastal roolijata neljapaadil võidetud Eesti meistrivõistluste pronksmedalile on tema õpilased läbi aegade näidanud kõrgeklassili resultaate. Tuntuimateks hoolealusteks on Rio olümpiamängude pronksmedalist Kaspar Taimsoo, MM-pronks Kaur Kuslap, Alo Kuslap ning Martin Neerot. Sünnipäevalapse karjääri on mahtunud aga ka spordiorganisatsioonide juhtimine: Vaar oli aastatel 2004-2005 sõudeliidu peasekretär ning korraldab igapäevaseid toimetusi Viljandi sõudeklubis. 2006st 2013. aastani valiti Vaar kodulinna volikokku, kus kandis muuhulgas spordi- ja kultuurikomisjoni aseesimehe rolli. Taas valiti Vaar sünnilinna rahvaesindajaks 2016. aastal. Juubilar hinnati Viljandimaa parimaks treeneriks 2005., 2007. ja 2008. aastal  ning sõudeliidu parimaks noortetreeneriks 2005. ja 2008. aastal. 2010. aastal kuulutas alaliit Vaari aasta aktivistiks. Lisaks on teenekal kuuendat kutsetaset omaval treeneril Viljandi aasta õpetaja tiitel aastatest 2003, 2007 ja 2008.

Ruth Vaar õnnitlemas oma kuulsaimat õpilast Kaspar Taimsood (Sakala)

Hea kolleeg ja sõber Jüri Jaanson iseloomustas Vaari tema sünnipäeva hommikul Viljandi sõudmise hingena. „Ruthita ei saaks me Viljandi sõudmisest rääkida – ei oleks Põhjamaade parimat sõudeellingut, rääkimata tipptegijatest nagu Kaspar Taimsoo ja vennad Kuslapid. Ruth on Viljandi sõudmise ema ning teine ema lugematutele viljandlastele, kes on järve ääres sõudeõpet saanuna üles kasvanud,“ tunnustas Jaanson. Lisaks nentis läbi aegade kuulsaim riigi sõudja, et juubilari elurõõm ja aktiivsus on edu valemiks. „Tema ühiskondlik aktiivsus ja elurõõm on põhjuseks, miks Viljandi sõudmine elab ja areneb. Just elurõõm toob sõudjaid mujaltki meeleldi Viljandisse treenima.“

Sõudeliit õnnitleb juubilari ning soovib edu igas ettevõtmises.