Peerna ja Sarapuu jõudsid sisesõudmises uue suure tähiseni

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. okt. 2015, 17:51

Pärnakas Randel Peerna ja Türil elav Siim Sarapuu on parasõudjad, kes pühendunud ergomeetrisõudjatena on vallutanud mitmeid märgilise tähendusega eesmärke. Möödunud laupäeval langeks nende saagiks järjekordne – 24 tunni sõidu maailmarekord.

Kui mullu paistsid visad tegijad silma 100 kilomeetri tandemsõidus, ehk et läbisid ümmarguse ja mõnetigi psühholoogilise tähendusega vahemaa kordamööda ja vaheldumisi sõudes, siis tänavune eesmärk sai püstitatud hoopis kõvemast puust. Pool aastat ränkrasket ja sihipärast treenimist ning mehed olid valmis Türi Ühisgümnaasiumi võimla jõusaalis oma sisu tõestama ööpäeva ringselt masinal sõudes.

2015 Peerna Sarapuu 24h tandemi WR
Sarapuu ja Peerna ülipingutuse eel. Foto: Türi Sõudespinning

Igal juhul ei pidanud kaasa elama tulnud sõbrad ja tuttavad pettuma, sest eelnevalt välja reklaamitud maailmarekord tõesti ka sündis. Võistluse määrustepärasust Türil vaadelnud sõudespinningu spetsialisti Aleksei Lipintsovi sõnul saadi Concept 2 peakorterist 27. oktoobril ka kinnitus, et rekord on fikseeritud ning Peerna ja Sarapuu on esimesed parasportlased, kes 24 tundi järjest sõuda jaksanud.

„Mõistagi püstitati ajalisele tähisele lisaks ka sama klassi distantsirekord ning uus number, veidi üle 261 kilomeetri, räägib iseenda eest“, märkis Lipintsov. Nüüd on täpne number 261190 meetrit.

Pingutusega üle 14 tuhande kilokalori kulutanud Sarapuu rääkis, et jätkamisega motivatsiooniprobleeme polnud. „ Muidugi oli meil raske, eriti öötundidel, kuid mõte rekordist ja lubadused avalikkusele sundisid meid korralikult pingutama“, teadis rahulolev atleet.

Visa treenijana tuntud ning nooruses oma puudest tulenevalt peaaegu et ratastooliga leppima pidanud Peerna kaotas pingutusega 6 kilo ning kurtis samuti, et öösel saabusid raskeimad ajad. „Kui aga valgeks hakkas minema, saime mineku kontrolli alla ja nii ta tuli“, selgitas paraatleet murrangulist hetke.

Rekordiprojektile panid õla alla Kyäni, Polar, Concept 2, Türi vald, Türi Ühisgümnaasium, Alliku Grupp, Raap Ehitus, Sportland, PostiPoisi OÜ, bwt, Taure, Eesti Kultuurkapital, ja Premia.