Poznani MK: 1.päev

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. mai 2004, 19:34

138Täna (07.05) oli Poznanis MK-sarja I etapi esimene võistluspäev. Tules olid kõik meie paatkonnad, sest eelsõitude põhjal hakati selgitama edasipääsejaid.

Valitses suhteliselt tugev vastutuul, mida näitavad ka tagasihoidlikud ajad.

Ühepaat:
Jüri Jaanson alustas tähtsat võistlus edukalt, sest võitis oma eelsõidu kindlalt ajaga 8.06,39 ning pääses sellega homme peetavasse poolfinaali. Eelsõitude põhjal pääseski edasi vaid sõidu võitja. Teiste sõitude võidud võtsid Jaansoni tuntud konkurendid: Marcel Hacker, Iztok Cop, Andre Vonarburg, Vaclav Chalupa ja Olaf Tufte. Et jõuda pühapäevasesse finaali, peab Jüri Jaanson homses poolfinaalis tulema kahe parema hulka.
Noor Allar Raja, kes osales oma esimesel jõuproovil täismeeste hulgas, edasi ei saanud, sest lõpetas eel- ja vahesõidu viimasena.

Roolijata kahepaat:
meie paatkond koosseisus Alvar Räägel ja Jaan Laos (2003. aasta juunioride MM hõbedane paat) lõpetasid tippkonkurentsis samuti viimastena.

Paarisaeru kahepaat:
Tõnu Endrekson ja Leonid Gulov sõitsid välja päeva parima aja 7.08,45 ja võisid rahulikult minna laupäevaseks poolfinaaliks valmistuma.

Paarisaeru neljapaat:
uus katsetatav koosseis (Andrei Jämsä, Igor Kuzmin, Andrei Shilin, Oleg Vinogradov) olid oma eelsõidus neljandad (6.31,32) ja peavad edasipääsu üritama laupäeval peetavates vahesõitudes.