Randel Peerna püstitas ultradistantsil maailmarekordi

Vahur Mäe, toimetaja   |   14. aug. 2016, 14:40

Laupäeval, 13. augustil, jõuti Eesti sõudespordis taas uue tähiseni. Nimelt võttis riigi üks edukaim invasõudja Randel Peerna heategevuse nimel ette sõudemasinal 100 kilomeetri läbimise, mille lõpetas uue maailmarekordiga.

Pärnust pärit erivajadustega inimeste füsioterapeut ja personaaltreener Peerna otsustas haruldasi haigusi põdevaid noori omalt poolt toetada ning algatas koos Tartu Ülikooli Lastefondiga heategevusliku kampaania, mille raames läbis sõudemasinal järjest 100 kilomeetrit. Kampaaniat reklaamiti selliselt, et iga huviline võis distantsile osta enda nimelise kilomeetri ja sellega haigeid noori omalt poolt toetada. Seda, kui palju annetusi tehti, selgub augusti jooksul.

2016 Randel Peerna 100km soudespinning.ee
Rekordiomanik vahetult peale sõitu. Foto: www.soudespinning.ee

Uuteks rekordit tähistavateks numbriteks on 9 tundi 5 minutit 32,2 sekundit, mis purustas austraallase Richard Wasselli nimele kuulunud tippmargi rohkem kui tunniga (Wasselli rekord 2015. aastast oli 10.20.05,2).

Peerna pidas kõige raskemaks lõiku peale 60. kilomeetrit, misjärel läinud enesetunne veidi paremaks. „Esimesed 60 olid head, siis läks väga raskeks ning paarkümmend kilomeetrit enne lõppu andsin endale aru, et pean alustatu ka lõpule viima“, märkis pärnakas vahetult peale sõitu.

„Lõpuks sain töösse rakendata vaid paremat keha poolt, sest vasak muutus tuimaks. Võtsin sõitu tõmme korraga ja vedasin välja“, oli olümpiamedalistide Tõnu Endreksoni ja Andrei Jämsä klubikaaslane rahulolev.

Peerna arvates võib pingutusest taastumisele kuluda nädal, ent sellegi jooksul tuleb kehale koormust anda.