Selguvad Eesti sisesõudmise meistrid

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. veebr. 2013, 16:07

Eeloleval nädalavahetusel stardivad põnevust tõotavad Eesti sisesõudmise meistrivõistlused, mis on ühtlasi ka AS EMT-nimelise sarja viimaseks, 4. etapiks.

Tänavused esivõistlused peetakse Tartus startidega alates kella 11.50-st. Distantsid on erinevad, pakkudes kuni 14-aastastele noortele võimalust lüüa kaasa tuhandel, ülejäänutel aga 2000 meetril.

2012 Alfa vitja Endrekson f.U.Luik
Tõnu Endrekson läheb meistritiitlit kaitsma. Foto: www.soudeliit.ee

Kindlat põnevust võib oodata kell 15.10 startivas meeste absoluutkaalu sõidus, kus teevad kaasa kõik meie tippmehed – mullune meister, riigi parim ergomeetrimees Tõnu Endrekson, toona hõbedale-pronksile jäänud Allar Raja ning Andrei Jämsä, aga ka Kaspar Taimsoo, Vladimir Latin ja teised.

Naiste konkurentsi ei sekku hetkel Uus-Meremaal harjutav eelmise aasta meister Kaisa Pajusalu, mistõttu on troon vaba. Kas võimalus võib olla hoopis pikalt USA’s Lõuna-Kalifornia Ülikoolis tudeerinud ja treeninud pärnakal Helen Tinkusel või kellelgi teisel, selgub juba laupäeval kell 14.22 startivas sõidus.

Lisaks näeb Tartus võistlemas vabariigi noorte, veteranide ning invasõudjate paremikku. Kavas on ajasõidud, mistõttu eraldi finaale ei toimu.