Sisesõudjad püüavad 24 tunni sõidul uusi maailmarekordeid

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. nov. 2013, 12:20

30. novembril stardib juba kolmandat korda sisesõudmise 24 tunni sõit, mille käigus püütakse ajaloohõlma lükata ka mitmed senikehtivad riigi rekordid.

Sõudeergomeetritel Concept2 on staažikatel osalejatel kavas parandada kehtivaid tippmarke ning rünnatakse ka maailmarekordit tandemsõidus, vahendab Sõudespinning.ee.

2013 C2 24 h sõit kuulutus

Laupäeva hommikul kell 9 asuvad Harku Sõudebaasis võistlustulle viis võistkonda – neli tandemit ning segavõistkond. Võistluselt ootavad asjatundjad mitut rekordit: kergekaalu 30-39. aastaste meeste maailmarekordit püüavad parandada Aleksei Lipintsov ja Jaanus Jaeger. 50-59. aastaste meeste marki plaanivad rünnata Aivar Vaus ning Madis Lõhmus.

Eesti segavõistkondade tippmarki hoiab enda nimel Viljandi Sõudespinningu võistkond, kes 24 tunni jooksul on läbinud 308,4 km. Nüüd saab selgeks, kas varasem tulemus jääb püsima.

2013. aasta märtsis võtsid ööpäevase katsumuse ette Harku Sõudespinningu harrastajad. Siis startisid meeskond ning naiskond, kirjutades enda nimele kaks Eesti rekordit – läbitud vahemaadeks vastavalt 362,4 km ja 312,8 km.

Sündmuste käiku saab jälgida nii video kui otseülekandes Sõudespinning.ee kodulehe vahendusel.