Sõudeliidu koduleht uues kuues

Robert Väli   |   23. märts 2017, 01:28

Täna, 23. märtsi varahommikul avaneb Sõudeliidu koduleht sulle uues kuues.
Sõudmine on vana ja väärikas ala (FISA on muide maailma vanim spordialaliit), paljude jaoks ehk liigagi konservatiivne ja nõnda tuleb öelda ka kodulehe kohta – ülearu tihti pole selle välimus muutunud, praegune on 3 versioon alates 2004-st aastast.
Tõsi, kuigi ekraanilt vastu vaatav pilt on 2010-st aastast püsinud muutumatuna, siis „kapoti all“ on toimunud pidev uuendamine.

Kui parafraseerida sõudeklassikuid ja  kasutada paralleele automaailmast, siis võiks öelda, et kere oli eelmisest põlvkonnast, mootor kapoti all eilne, mitmed sõlmed tutikad, roosteplekke veel ei esinenud kuid kiirust enam polnud ja üleüldse …
Tegelikult oli vana veebileht väga ebaturvaline ja häkkeritele kerge saak.

Uus versioon on mobiilisõbralik
Ja nii ta oligi, et ühe kesta sees oli eri ajastute komponendid ning mida päev edasi seda ühildamatumaks süsteemi eri osad uute lisanduvate pluginatega muutusid ning see oli näiteks üheks põhjuseks miks vana lehte polnud võimalik mobiilisõbralikuks teha, samas üha suurem osa inimkonnast külastab veebilehti just läbi oma mobiiltelefonide.

Välimus on uus kuid kogu senine sisu on säilitatud
Kuna paljalt välimuse muutmine võib tekitada lugejates frustratsiooni – harjumuspäratu pilt raskendab vajaliku materjali otsimist, siis siin on kõik menüüd samas kohas kus vanal veebilehel. Kui midagi on harjumatut, siis võib-olla see, et nüüd on kasutusel rippmenüüd kuid ilma nendeta polnuks võimalik saavutada mobiilisõbralikust.

Muutus sisuhalduse platvorm
Kui eelmine versioon töötas Joomla peal, milline oli 10 aastat tagasi vabavaraliste hulgas nr 1, siis uus koduleht on WordPress’is, milline on kasutajate arvult Joomlast möödunud, lisaks sellele lihtsam käsitleda, oluliselt paindlikum ning mõõtmatult suurema hulga pluginate variantidega.

Lisandumas on ka uusi „vidinaid“, mis tänasel esmakäivitamisel ei tahtnud tööle hakata kuigi testversioonis töötasid suurepäraselt – sünnivalud, mis parata.