Spordikuulsused Kanter, Endrekson, Piiroja, Jaanson jt võistlevad Honda Spordikuulsuste Jõuluturniiril

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. dets. 2015, 07:12

25. detsembril kell 13.00 toimub Pärnu Spordihallis traditsiooniline heategevuslik Honda Spordikuulsuste jõuluturniir, mille raames saavad kõik huvilised näha omavahel mõõtu võtmas Eesti erinevate alade tippsportlasi. Ürituse peakohtunikuks on varasem 6-kordne jõuluturniiri võitja Allar Raja ning päevajuhiks Ott Kiivikas. 

Korraldajate pressiteade vahendab, et kokku osaleb pealtvaatajate jaoks tasuta spordisündmusel kaheksa paarisvõistkonda, kes võistlevad kuuel erineval meelelahutuslikul alal. Lisaks põhivõistlusele on kavas ka sajandi matš sõudeergomeetritel, kus kettaheitjad Gerd Kanter ja Märt Israel võistlevad sõudjate Allar Raja ja Tõnu Endreksoni vastu. Vaheesinejaks on 2015 Fitnessi maailmameister Oleg Anissimov.

2015 Honda Jõuluturniir foto Jõuluturniir
Jõuluturniiri korraldajad ja varasemate aastate osalejad. Ees vasakul üks korraldajatest, Allar Raja

Pärnu sõudja ja MM-i pronks Allar Raja on varasemalt jõuluturniiril osalenud seitse korda, millest kuuel on ta pärjatud turniiri võitjaks. Sel aastal osaleb Raja turniiril peakohtunikuna. “Spordikuulsuste jõuluturniirist on saanud üks minu tore jõulutraditsioon. Tegemist on väga lõbusa üritusega pealtvaatajatele ning sportlastele annab see hea võimaluse kohtuda ja aega veeta teiste alade atleetidega, kellega tavaliselt väga tihti ei lävita,” rääkis Raja.

Paarid võistlevad kuuel erineval spordialal, milleks on joonejooks, sisesõudmine, Wendre tekiheide, raskuse hoidmine, rippumine ja üks üllatusala.  “Põnevaimad alad on kindlasti traditsioonilised õllekasti hoidmine ja rippumine, millest üks nõuab rohkem jõudu ning teine pigem vastupidavust ning väiksemat kehakaalu. Seega on erinevate alade sportlastel võrdsed võimalused ka lõppkokkuvõttes võitu püüda,” kinnitas Raja.

11. Honda Spordikuulsuste Jõuluturniiril osalevad olümpiamedalistidest sõudjad Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson, jalgpallurid Raio Piiroja ja Joel Lindpere, korvpallurid Rannar Raap ja Kiur Akenpärg, ujujad Martti Aljand ja Pjotr Degtjarjov, raskejõustiklased Raigo Kuusnõmm ja Margus Silbaum, motokrossisõitjad Gert Krestinov ja Priit Rätsep, vormelipiloodid Ralf Aron ja Martin Rump ning nn mustade hobustena Kaarel Nurmsalu ja Alik Tseiko.
Oma kohalolekuga austavad ettevõtmist ka tõstmise olümpiavõitja Jaan Talts ning üle aastakümnete tõstmise maailmaareenile tagasi toonud tänavune MM-pronks Mart Seim.

Honda Spordikuulsuste Jõuluturniiri korraldatakse alates 2005. aastast jõulude ajal Eesti erinevates spordihallides. Pärnus toimub võistlus esimest korda. Korraldajad tänavad ürituse toetajaid: Honda, Pärnu linn, Wendre, Saku Õlletehas, Port Artur, Valvoline, Fitness.ee, K.U.Mell ja kõiki teisi.

Rohkem infot:
www.jouluturniir.ee ja https://www.facebook.com/jouluturniir/?fref=ts