Kapten ja Vaus tõmbasid sõudemasinal 24 tundi järjepanu

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. dets. 2015, 17:47

Foto: Agnes Pajur

20. detsembri hommik tõi häid spordiuudiseid, sest tallinlased Tiina Kapten ja Aivar Vaus lõpetasid Concept 2 sõudeergomeetritel edukalt 24-tunnise järjestikku sõudmise pingutuse, mis päädis Kaptenil ka uue maailmarekordiga.

Jõupingutuse üks koordinaatoreist, Aleksei Lipintsov Sõudespinningust informeeris, et rekordkilometraaž sai löödud juba 23-nda tunni lõpuminuteil ning uueks tähiseks on nüüdsest 245999 meetrit.
Lisaks ületas Kapten boonusena ka teise maailmarekordi, seda järjest sõidetud pikima distantsi arvestuses.

2015 24h C2 Kapten ja Vaus foto Clelia Piirsoo

Aivar Vaus oli maailmarekordi graafikus kuni 16 tunnini, ent siis atleedi jõud pisut rauges, mistõttu tipptulemust püüda enam ei õnnestunud. Siiski päädis ülipingutus 266231 meetri läbimisega, mis on uueks Eesti meeste tippresultaadiks.

Maailmarekordi alistanud Kapten hindas ettevõtmist füüsiliselt elu raskeimaks: “Igasugused varem tehtud plaanid ei läinud juba ammu korda. Kange tahtmine oli viimasel tunnil katkestada ja loobuda pikima ajasõidu rekordist. Ent kaaslased masinat seisma jätta ei lubanud ja seetõttu saan neid vaid tänada. See kõik oli ikka palju raskem kui arvasin, ma pole eluski midagi nii rasket teinud!”

Projekti toetasid: Koduklubi Telliskivi, Concept2, SiS, Tähetrükk OÜ

Video ja pildigalerii sõidust:http://www.soudespinning.ee/maailmarekord-sisesoudmises/