Tänavuse Emajõe maratoni võitis Aleksei Lipintsov

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. sept. 2017, 11:24

Laupäeval, 16. septembril, toimus sõudmise- ja aerutamiskeskuse „Tartu“ eestvedamisel traditsiooniline Emajõe maraton, mille võitjaks krooniti tallinlane Aleksei Lipintsov.

Legendiks saanud inimjõul liikuvate veesõidukite pikamaasõit tõi käänulisele Emajõele ühtekokku  mõõtu võtma 91 paatkonda 139 võistlejaga. Valida sai kahe distantsi vahel: neist esimene, 56 kilomeetrit pikk maraton tõi osalejad Võrtsjärve suudmest Tartusse ning 37 kilomeetrine võistlusmaa Rekult taaralinna.

Emajõe maraton (foto autor SAK Tartu)

Pikal distantsil võitis omaaegne kergekaalusõudja, nüüd sisesõudmise arendamisele keskendunud tallinlane Aleksei Lipintsov, kel kulus akadeemilisel ühepaadil distantsi läbimiseks 3 tundi 52 minutit ja 26 sekundit. Teiseks platseerus ühesel süstal aerutanud Kevin Kriisa (4:25.31) ning kolmandaks kahesüsta segapaar Merike Rahnik-Ülar Roose (4:31.46). Lühema võistluse võitjateks krooniti roolijata neljapaadil võistelnud Rasmus Tensing, Markus Uibo, Heigo Tiidemaa ja Uku Varblane (2:31.22).

„Tänavune maraton kulges keerulistes ilmaoludes. Kord paistis päike, siis jälle sadas. Nii pidin korduvalt riideid vahetama, et end mugavalt tunda. Mu sportlik vorm on hea ning kordagi ei tekkinud tunnet, et oleks väga raske või peaksin katkestama“, rääkis nüüdseks seitse täispikka Emajõe maratoni läbinud Lipintsov.

Mere-ja matkasüstadest olid parimad Indrek Kermon ja Andres Kaju, kes lõpetasid 56 km Emajõe Maratoni aegadega vastavalt 4:42.37 ja 4:42.38. Tahe Outdoors´i poolt preemiaks pandud auhinna, Aqua Moon kajaki, loosimisel naeratas õnn pika distantsi üldvõitjale Lipintsovile.

Tänavune maraton pidas 35. juubelit. Võistluste tulemused on nähtavad korraldaja kodulehel.