Veteransõudjad naasid Bledist medalitega

Vahur Mäe, toimetaja   |   12. sept. 2017, 22:38

Bledis Sloveenias toimus 6.-10. septembrini maailma mainekaim ja osavõtjarohkeim veteranide sõuderegatt World Rowing Masters Regatta, kust Eesti koondis naasid arvukate esikohtadega.

Erinevate klubide baasilt moodustatud veteransõudjate koondisse kuulus tänavu 27 võistlejat, neist enim – 11 – oli pärit SAK Tartu ridadest. Veteranide grupi üks eestvedajatest, Indrek Salk, märkis, et jõuproov kulges eestlaste jaoks traditsiooniliselt edukalt ning võite jagus kõikidele osalenud Eesti sõudeklubidele.

„Edukaim oli nelja võiduga Pärnu Sõudeklubi noortetreener Tatjana Jaanson. Kahe võiduga tuleb kodumaale päris mitu sõudjat, ent teisi ja kolmandaid kohtigi jagus arvukalt“, rõõmustas tartlane Salk.

Esimesel päeval tegid eduotsad lahti Rita Maier ja Tatjana Jaanson, kes koos Läti ja Venemaa eakaaslastega võitsid ülipõnevas finišiheitluses E-grupi kaheksapaadil. Seejuures oli Tea Miilbergi roolitud kaheksalise aeg 36 okteti seas parim. Päeva teise esikoha tõid meeste B-grupi kaheksapaadil SAK Tartu ja TÜ Spordiklubi esindajad Kristjan Kõrgesaar, Argo Normak ja Heigo Tiidemaa, jagades paati Austraalia, Saksamaa ja USA sõudjatega.

Eesti koondise edukaim, Tatjana Jaanson, D-klassi ühepaadi autasustamisel (Detlev Seyb/MyRowingPhoto.com)

Teisel päeval said D-grupi kaheksasel võidu kirja Kaupo Koplus ja Jaanus Srikholm (SK Kalev), Mihkel Klementsov (Tallinna SK), Argo Normak, Lauri Pind, Tanel Kliiman, Urmas Hein ja Indrek Salk (SAK Tartu). Jälle istus eduka rivistuse roolis teenekas Tea Miilberg (SK Pärnu).
Sellega eestlaste edu ei piirdunud, sest teise esikoha tõid D-klassi roolijaga neljapaadil SAK Tartu naised Katre Pind, Sirje Rand, Marju Hein, Piret Silm ning roolija Janika Tähnas. Kolmanda esikoha tagasid Ingrid Võsu ja Ulvi Lutoškin koos Läti naistega samuti naiste D-vanusegrupi üksikaeru neljapaadil.

Reedel, kolmandal võistluspäeval, tõi ainsa esikoha Tatjana Jaanson, kes esines edukalt D klassi ühepaadil. Laupäevalgi oli Jaanson koondise üks põhijõududest, sest koges esmalt koos Läti ja Venemaa eakaaslastega võidumaitset D-rühma paarisaeru neljapaadil  ning seejärel juba roolijaga neljasel E-klassis koostöös Rita Maieri, Ingrid Võsu, Ulvi Lutoškini ning Tea Miilbergiga

Traditsioonilised segapaatkondade, meestest ja naistest moodustatud tiimide, võistlused viidi läbi pühapäeval.

„Ilm pööras finaalpäevaks pea peale ning võistlusest kujunes võitlus tugeva vihmasajuga“, muigas Indrek Salk ning meenutas, et nii halba ilma on veteranid oma jõuproovidel harva kogenud.

„Ka siis olime tulemuslikud, sest Kristjan Kõrgesaar sepistas üllatuslikult koos sakslastega Mix-klassi paarisaeru neljapaadil A-klassis esikoha. Eraldi väärib märkimist SAK Tartu veteranide MixD-klassi etteaste kaheksasel, sest esikoht tuli Saksamaale loovutada vaid 0,14 sekundiga“, vahendas sõudeveteran muljeid.

Mainitud paatkonnas sõudsid Katre Pind, Sirje Rand, Marju Hein, Piret Silm, Lauri Pind, Tanel Kliiman, Urmas Hein ja Indrek Salk ning roolis staažikas Janika Tähnas.

Järgmisena kohtab kohalikke sõudeveterane 21. oktoobril Tartus, sest siis toimub põnev hooaja finaal – kaheksapaatide sügisregatt.