Tänavused sprindimeistrid on Taimsoo ja Pajusalu

Vahur Mäe, toimetaja   |   16. juuni 2014, 06:13

Möödunud laupäeval, 14. juunil, peeti Harku järvel Eesti sprindimeistrivõistlusi. Tippude ringis üllatusi ei sündinud, kui mitte pidada mõnevõrra ootamatuks Sten-Erik Andersoni allajäämist 5 aastat nooremale Andres Nöpsile.

Meestest võitis nagu mullugi viljandlane Kaspar Taimsoo, kes esmalt võitis oma eelsõidu, tagades nii otsepääsu finaali. Finaalis pani viljandlane oma paremuse maksma ning võitis tulemusega 45,7 Pärnu Sõudekeskus Kalevi esindaja Joosep Laose ees (46,7). Kolmanda poodiumikoha hõivas 47,8ga paarisaeru neljapaadi viljandlasest liige Kaur Kuslap.

2014 EMV sprint meeste poodium foto erakogu m4x
Meeste poodium 2014. Foto: Eesti neljapaat/M4x (www.null.ee)

Üllatuse pakkus Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi liige Andres Nöps, kes võitis endast oluliselt kogenumat, mullu neljapaati jõudes tippseltskonda kuuluvat pärnakat Sten-Erik Andersoni (49,1). Finaali kuuendaks platseerus pärnakas Geir Suursild (49,4).

Naiste finaal üllatusi ei pakkunud. Kui Kaisa Pajusalu kaasa teeb, Eestis talle konkurente ei leidu. Kuldmedali tagas pärnulannale tulemus 50,4. Järgnesid tartlanna Marliis Reinkort (51,9) ja tema klubikaaslane Kätlin Rebane (54,6).

Meeste roolijata kahepaadi Eesti meistriteks krooniti Elar Jaakson ja Raimo Pull (44,7). Poiste samas paadirühmas võitsid meistritiitli Silver Käsper ja Rain Laidma (48,9).

Poiste A klassi ühepaadil oli parim Johann Poolak 48,0ga. Tütarlaste samas vanuserühmas ei leidunud vastast Erli Matile, kellele tagas tiitli aeg 54,3.

Noorimate poiste, B klassi, osavõtjate seast tõusis esile 49,2ga kuldmedali võitnud Margus Kodasma. Tüdrukute B klassis võidutses 59,0ga Kärolyn Mäesaar.