The Boat Race: võimas Oxford seljatas Cambridge’i

Vahur Mäe, toimetaja   |   31. märts 2013, 17:42

Äsja lõppenud põneva Oxfordi ja Cambridge’i ülikoolide kaheksapaatide mõõduvõtmise Thames’il võitis Oxford.

Maailma üks vanimaid kaasaegseid spordivõistlusi toob Thames’i kallastele sadu tuhandeid ning naelutab telerite ette miljoneid. Kõigil oli veel värskelt meeles mullune intsident jõevoogudes protestiaktsiooni korraldanud mehega, mis sundis peakohtunikku sõitu peatavat otsust vastu võtma ning distantsi lõpuosas toimunud kokkupõrge, mille tulemusel purunes Oxfordil aer ning lõpuni sõuti seitsmekesi. Nii kaasasid korraldajad tänavu jõele lisaturvalisust tagama Briti mereväekaadri ning esimest korda arbiitri ametit pidanud 4-kordne olümpiavõitja sir Matthew Pinsent avaldas sõidu eelses intervjuus lootust, et paatkonnad püsivad üksteisest ohutus kauguses.

2013 The Boat Race võitja Oxford
Võidukas Oxford. Foto: Reuters

Stardist väljus bravuurikamalt tumesinises vormis Oxford, saavutades peale paari minutilist sõitu kolmandiku paadi pikkuse edumaa. Kuigi umbes poolel distantsil, so. Hammersmith’i silla juures tundus, et Cambridge suudab sõidu lõpuosas talle eeliseid pakkuma pidavasse kurvi Oxfordi kõrval liikuda, see nii ei läinud.

Oxford, kus lisaks kahele olümpiamedallistile, kanadalasele Malcolm Howardile ning britt Constantine Louloudis’ele, tõmbasid ka Patrick Close, Geordie Macleod, Alexander Davidson, Samuel O’Connor, Paul Bennett, Karl Hudspith ning roolis Oskar Zorilla, suutis edu pidevalt kasvatada ning liikus Cambridge’ile eelist pakkuvasse Barnes’i kurvi võimsa liidrina ning lõpetas võitjana ajaga 17.27.

Ligi poolteist paadipikkust kaotanud Cambridge’i rivistuses sõudsid Grant Wilson, Milan Bruncvik, Alexander Fleming, Ty Otto, George Nash, Stephen Dudek, Alexander Scharp ning roolis Henry Fieldman.

Võistluste ajaloo üldseisuks on peale tänast sõitu 81-77 Cambridge’i kasuks.