Tudengid võtavad mõõtu kaheksapaatidel

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. apr. 2011, 08:55

Alates 1993 aastast on tudengid igal aastal maikuu alguses kaheksapaatidel üksteisega Emajõel mõõtu võtnud. Sõit on toimunud alati vahetult enne legendaarset tudengite kummipaadirallit.

16 korda on konkurentideks olnud Tartu Ülikool ja Maaülikool. Kuna sel aastal Maaülikool endas jõudu üksi vastu hakata ei leidnud, kutsuti abijõudu teistest kõrgkoolidest. Seega rivistuvad eeloleval pühapäeval, 1. mail, kell 15.30 stardijoonele Kvissenthalis Tartu Ülikooli ja Eesti kõrgkoolide koondise kaheksapaadid. „Tõotab tulla kõrgetasemeline ja tasavägine võidusõit, sest osavõtjate tase on seekord eriti kõrge- paadid koosnevad suures osaspaljudel tiitlivõistlustel medaleid võitnud Eesti koondise liikmetest“, andis eesootavast märku võistluste peakorraldaja Urmas Hein.

Kaasa teeb ka Allar Raja

Lisaks märkis Hein, et kuna veetase on sel aastal erakordselt kõrge ja vool kiire, on oodata 1999 aastast Maaülikooli käes oleva rajarekordi – 11.42- ületamist.  Võisteldakse nagu viimastel aastatel tavaks, sõudeergomeetreid Concept 2 maaletoova OÜ Penteer karikale. Ülikooli paatkonnas tõmbavad Andrus Sabiin, Jaan Laos, Martin Neerot, Rauno Talisoo, Carel Kivimaa, Ronald Väli, Reigo Pihlak ja Elar Jaakson, roolis on Janika Tähnas. Koondpaatkonda esindavad Alo Kuslap ja Artur Maier  TTÜ-st , Allar Raja, Vladimir Latin ja Martin Laius Sisekaitseakadeemiast , Tairo Talvis ja Argo Normak Maaülikoolist ning Tamor Bakhoff Lennuakadeemiast, roolib Maaülikooli tudeng Kristiina Tinkus.

Võistluse korraldajad on inspiratsiooni saanud legendaarsest Oxfordi-Cambridge’i ülikoolide kaheksapaatide võistlusest, mis ühe vanima sporditraditsioonina toob kevadisse Londonisse sadu tuhandeid fänne.