Tuntud Tartu sõudeaktivist Urmas Hein peab 60 aasta juubelit

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. veebr. 2022, 11:40

Täna tähistab 60 aasta juubelit Pärnumaal Varblas sündinud Tartu sõudeaktivist Urmas Hein.

Juubilar jõudis spordi juurde kergejõustikutreeneri Tõnis Luki juhendamisel. Sõudmisega tegi ta sinasõprust Matti Killingu grupis, jätkates Tartus Jüri Kuruli juhendamisel. 15 korral riigi koondise koosseisus võistelnud Heina auhinnakapis leidub Suure Moskva regati hõbemedal roolijata kahepaadil (1984), lisaks viis Eesti meistritiitlit üksikaerulistel paatidel.

Hein (paremalt teine) koos paadikaaslastega SAK Tartust (FOTO: Robert Väli)

Praegusel ajal on Hein aktiivne organisaator, panustades 1994. aastast tänaseni Tartu kevadpäevade raames toimuva tudengite kaheksapaatide mõõduvõtu korraldamisse. Tal on 1993. aastast sõudekohtuniku litsents, mistõttu näeb Heina abistamas paljudel sõudevõistlustel, eriti kodulinnas Tartus. Juubilar on alates 1986. aastast tegutsenud sõudetreenerina: kuues kutsetase on tal 2006. aastast. Hein jõuab sageli paatigi, esindades koduklubi SAK Tartut kodu- ja välismaistel jõuproovidel.

„Urmas on Tartus peetavate võistluste ikoone. Nii palju kui mäletan, on ta alati koostanud kaheksapaatide sügisregati õhtupoolikul toimuva peo viktoriini,“ rääkis alaliidu peasekretär Robert Väli.

Sõudeliit soovib juubilarile palju õnne ja õnnestumis ja jätkuvat indu sõudespordi edendamisel.

Urmas Heina profiil Eesti spordi biograafilises leksikonis.