U23 MM: 2. võistluspäev

Robert Väli   |   25. juuli 2013, 15:22

Hiljuti Doonau tulvavetest räsitud Linz-Ottensheim Austrias võõrustab neil päevil sõudmise alla 23-aastaste (U23) maailmameistrivõistlusi, kus Eesti spordisõpradel on põhjust kaasa elada kolmele riigi paatkonnale.

2013 U23 Champ Linz-Ottensheim logoKui eile tegi ühepaadil avastardi tartlane Mihkel Pari, siis täna jõudis järg meie kahe-ja neljapaadini.

Roolijata kahepaadil esindavad koondist Pärnu Sõudekeskus Kalevi kasvandikud Karl Koppel ja Martin Laius, konkureerides 16 riigi duoga. Eesmärgiga jõuda kahe poolfinalisti hulka, tulid meie mehed veele teises eelsõidus, vastasteks Austraalia, USA, Iirimaa, Venemaa ning Venetsueela.

Juba võistlusmaa esimesel veerandil, mil Koppel ja Laius kaotasid liidritele Moore-Hill’ile (AUS) ligi 5 sekundiga, sai selgeks, et teravust võidelda otseedasipääsu nimel, ei paista jaguvat. Poolel maal jäädi kaotusseisu ka seni viiendal kohal sõudnud USA-ga ning sõit lõpetati ajaga 7.15,64 kuuendana.

Kaks edasipääsukohta võitlesid välja ajaga 6.37,37 Austraalia ning 6.49,15ga Iirimaa. Kõik ülejäänud 11 paatkonda saavad uue võimaluse reedel peetavates vahesõitudes, mis stardivad eesti aja järgi kell 10.56 ja 11.03.

2013 U23MM M2X Laius-Koppel
Martin Laius ja Karl Koppel. Foto: Priit Purge

Koondise mänedžer Priit Purge sedastas võistluspaigast, et meie paatkonna mõnevõrra nigelam tase rivaalidega võrreldes oli enam-vähem teada. Küll avaldas ta lootust, et järgmistes sõitudega lähevad mehed paremaks ning suudavad enda võimete lae välja sõita.

Meeste paarisaeru neljapaatide konkurentsis esindavad Eestit Joosep Laos, Jüri-Mikk Udam, Sten-Erik Anderson ning Geir Suursild.  Nii nagu Koppel-Laiuse paadiklassis, on siingi võistlustules 17 maa koondised. Eesti nelik, kelle hulgas sõuab ka viimasel kahel MK-etapil poodiumile tõusnud Anderson alustas kohe esimeses eelsõidus, rivaalideks Valgevene, Itaalia, Prantsusmaa, Sveitš ja Uus-Meremaa. Paatkonna stardikiirendus oli võrreldes konkurentidega loium ning see väljendus selleski, et 500 meetri märki jõuti viimastena. Sõidu võitis algusmeetritest peale juhtinud Sveitš tulemusega 5.46,60. Järgnesid Uus-Meremaa (5.48,63), Prantsusmaa (5.48,72), Itaalia (5.57,42), Eesti (5.58,13) ning meile lõpumeetritel alistunud Valgevene (5.58,92).

2013 U23MM M4X
Laos, Udam, Anderson ja Suursild finišeerudes. Foto: Priit Purge

Siiski ei ole võistlus veel kellegi jaoks lõppenud, sest täna poolfinaalidest välja jäänuid ootavad reedel startidega kell 12.13 ja 12.20 ees vahesõidud.

Priit Purge vahendas tänase tagasihoidliku etteaste järgset paatkonna treeneri Matti Killingu taktikalist käiku, millega täna eessõudja olnud Geir Suursild loovutab selle koha Joosep Laosele, sest nii on treeneri hinnangul loota meeskonnalt paremat esitlust.

Ühepaadil kaasa tegeval tartlasel Mihkel Paril on täna puhkepäev, sest kolmapäeval eelsõidus tehtud etteaste viis ta otse veerandfinaali, mis sõidetakse reede ennelõunal.