Ülevaade Pärnumaa meistrivõistlustest

Vahur Mäe, toimetaja   |   17. dets. 2006, 21:36

Täna peeti Pärnumaa ergomeetrisõudmise meistrivõistlusi. Esindatud oli suur osa Eesti sõudeparemikust, kes kogus vormi jaanuaris toimuva „Alfa” jaoks Pärnumaa meistrivõistlused on traditsiooniliselt peaprooviks enne jaanuaris toimuvat rahvuvahelist „Alfa” mõõduvõttu. Nii nagu „Alfal”, on ka siin kavas klassikalisest lühem ehk 1000 meetri distants. Täna oli stardis 181 ergomeetrisõudjat Eesti erinevatest sõudekesustest sh mitmete koolide esindajad ja veteranid. Räägel edestas Rajat Kõige oodatuimaks osutus meeste absoluutkaalu võistlus. Starti kogunes 22 atleeti eesotsas paarisaeru neljapaadi liikme Allar Raja ning kaheksapaadi koondislastega. Finaali pääses kaheksa kiiremat, neist parima tulemusega kvalifitseerus Sõudeklubi „Pärnu” esindaja Sten Villmann (2.55,5). Finaali alustas kõige võimsamalt eelsõidus kuuendaks platseerunud Pärnu „Kalevis” treeniv Alvar Räägel. Talle järgnesid tihedalt Raja ning Sõudeklubis „Pärnu” sportlane Andrus Sabiin. Lõpp kujunes üsna põnevaks, sest 2.47 mees Räägel ning isiklikku marki 2.48 omav Raja sõudsid täiesti võrdselt. Siiski osutus Räägeli viimane 200 meetrit tugevamaks ning ta võitis ajaga 2.48,7 Pärnumaa ergomeetrimeistri tiitli. Raja ajaks mõõdeti 2.49,3, kolmandana finisheerunud Sabiin sai kirja isiklikku rekordit tähistava 2.52,6. Meeste esikolmik Kalli Meriste üllatas Naiste konkurentsis astus üles finaali jagu ehk kaheksa võistlejat. Üllatusena läks esikoht kunagisele tippupüüdlejale, hetkel Politseis leiba teenivale ning ametkonna maailmameistrivõistlusteks valmistuvale Kalli Meristele (3.30,2). Talle järgnesid hiljuti täiskasvanute klassi jõudnud Helen Tinkus Sõudekeskus „Kalevist” (3.31,4) ning viljandlanna Natalja Garankina (3.33,5). Noormeeste A-vanuserühma võistlus kujunes viljandlaste Martin Neeroti ja Kaur Kuslapi duelliks. Sõit hoidis pealtvaatajad pinges viimaste meetriteni. Vaid napi kümnendikuga jäi treeningkaaslase ees lõpus peale suvine noorteklassi Eesti ühepaadimeister Neerot (2.56,7). Tallinna Sõudeklubi liige Ronald Väli lõpetas ajaga 3.07,3 kolmandana. Noormeeste esikolmik: Kaur Kuslap (vasakult), Martin Neerot, Ronald Väli Neidude sama vanuserühma sõitu valitses mäekõrguse eduga suvel koos Kaisa Pajusaluga juunioride maailmameistriks tulnud Jevgenija Rõndina (3.22,6). Teise ja kolmandana järgnesid Veronika Bõstrova (3.34,6) ning SAK Tartu sõudja Kadi Ainsaar (3.42,2). Poiste B-klassis harvaesinev ümbersõit Poiste B-klassi (15-16-aastased) Pärnumaa meistritiitli võitis Narva noormees Vadim Pudov (3.07,2) oma klubikaaslase Anton Getsi (3.12,0) ning Pärnu „Kalevit” esindava Sten-Erik Andersoni ees (3.12,0). Kuigi finaalis sõudsid Gets ja Anderson välja võrdse tulemuse, tuli võistlusmäärustiku kohaselt korraldada ümbersõit. See peeti 100 meetril, kus Gets sõitis ajaks 16,2 ning Anderson 17 sekundit. Tüdrukute samas vanuseklassis kehtis viljandlannade ülemvõim. Nii tuli neile koguni nelikvõit. Meistriks krooniti Eelika Naarits (3.41,8), järgnesid Birgit Pertelson (3.42,6) ning Kristel Türk (3.44,8). Kõige noorematele sõudjatele (C-klass, 13-14-aastased) oli kavas lühendatud, 500 meetri distants. Poistest võitis kuldse meistrimedali Karl Koppel „Kalevist” (1.41,7). Sõudeklubi „Pärnu” esindaja Markus Urban sai hõbeda (1.47,2) ning tartlane Siim Taimalu pronksi (1.48,2). Sama vanade tüdrukute sõidu võitis Gitta Kivilaan Viljandist (1.54,7). Marianne Peedimaa Sõudeklubist „Pärnu” tuli hõbedale (1.56,0) ning võitja klubikaaslane Krete Koovit lõpetas kolmandana (2.03,3). Meesveteranide ja vabaklassi (mittesõudjad) seas viidi läbi ühine sõit. Siin pani oma paremuse ajaga 3.02,2 maksma spordiklubi Viskoosa esindaja Kristo Kattel. Talle järgnesid Sergei Morzakov (3.03,7) ning Ants Kask (3.06,8). \”Alfa\” tulekul Klubide koondvõistkondade (4-liikmeline võistkond, kuhu pidi kuuluma ka üks naisliige) Pärnumaa meistritiitli saavutas Lääne Politsei esimene koosseis, kus sõudsid Kalli Meriste, Martin Tarkpea, Ergo Pihlak ja Kalvi Almosen. Põhikoolide seas osutus parimaks Kuninga tn põhikool (Liina Kaabel, Hardo Hanson, Vegard Kuusk, Aleksandr Mjakonkihh), gümnaasiumide osas aga Pärnu Ühisgümnaasium (Gerli Noodapera, Juhan Laos, Enn Semjonov, Tamor Bakhof). Järgmisena ootab sõudjaid ees 20. jaanuaril toimuv rahvusvaheline võistlus „Alfa”, kuhu oodatakse ka ala maailma paremikku kuuluvaid atleete. TULEMUSED