Uudiseid Euro Masters Regatta’lt

Vahur Mäe, toimetaja   |   31. juuli 2018, 00:29

Samal ajal kui alla 23-aastased noored võistlesid Poznanis eaklassi maailmameistrivõistlustel, pingutasid Eesti sõudeveteranid Münchenis Euro Masters Regatta’l. Koju naasti mitmete medalitega.

26.-29. juulini Saksamaal peetud jõuproovil kogesid edu nii mehed kui naised, kes ühistes paatkondades ühendasid jõud Läti ja Leedu eakaaslastega. Võistlustel osalenud Pärnu SK Kalevi sõudetreeneri Ulvi Lutoškini sõnul tegi Eestist kaasa viis veteransportlast. Tartlased Argo Normak ja Kristjan Kõrgesaar võistlesid roolijata neljapaadi B ja C vanuseklassis, saavutades mõlemas sõidus kolmanda koha. Lisaks võideti esikoht Mix8+ klassis, mis tähendab, et oktetti kuulusid nii mehed kui naised.

Naiste D-grupi roolijaga neljapaat. Ulvi Lutoškin (vasakult teine) koos Läti eakaaslastega (foto: erakogu)

G-rühma roolijata neljasel koos Läti sõudjatega startinud Juhan Paalo platseerus teiseks ning oli üksikaeru kahepaadil viies. Lisaks käis Paalo koos Rein Põllustega võistlustules üksikaeru neljapaadi H-võistlusklassis, kus saavutas partneritega teise positsiooni.

Ulvi Lutoškin startis D-klassis roolijaga neljapaadil ja kaheksapaadil, kus koges võidurõõmu. Lisaks tegi Lutoškin kaasa roolita neljapaadil ja mix kaheksapaadil, platseerudes teiseks.

Veteranide sõudesuve üks olulisimaid jõuproove, Eesti meistrivõistlused, võõrustab küpseid sporditegijaid juba 25.-26. augustil Pärnus.