Uudiseid Suurelt Moskva regatilt

Vahur Mäe, toimetaja   |   8. juuni 2009, 23:15

Läinud nädalavahetusel viibis suurem osa tippsõudjatest Venemaa ametivendade kutsel Moskvas, kus võisteldi Suure Moskva Regati karikatele.

TULEMUSED

Moskva võistluse näol oli tegemist testregatiga, millega Matti Killingu treeninggrupp eesotsas Allar Raja ja Kaspar Taimsooga valmistuvad MK-etapiks, kaheksapaat aga sügisesteks Euroopa meistrivõistlusteks.

697
Kaheksapaat Moskvas võistlemas             Foto: skkalev.ee

Eesti kaheksapaat, kus sõudis 2007. aasta U23 MMi kuldne koosseis, näitas treener Killingu sõnul küllaltki head minekut, sest võideti tugevaid Venemaa paatkondi. Andrus Sabiini, Alvar Räägeli, Jaan Laose, Artur Maieri, Sten Villmanni, Martin Absaloni, Rauno Talisoo, Alo Kuslapi ja roolija Indrek Järvoja võiduaeg oli 6.07,5, teiseks ja kolmandaks tulnud Venemaa koosseisudel aga vastavalt 6.09,8 ja 6.16.

Raja ja Taimsoo võidukad

Venemaa võistlusel testis vormi ka Pekingi OMil 9.kohaga lõpetanud paarisaeru neljapaat koosseisus Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Igor Kuzmin ja Vladimir Latin. Meie kvartett pidi siiski tunnistama rahvusvahelisel tasemel Venemaa neliku paremust, aegadeks saadi vastavalt 6.23,8 ja 6.29,8. Kolmandana järgnes ajaga 6.48,3 Venemaa teine koosseis.
Neljase mehed proovisid võimeid ka paarisaeru kahepaatidel. Raja ja Taimsoo võtsid ukrainlaste Artjom Morosovi ning Sergei Krivenko ees ajaga 6.53,8 kindla võidu. Venelaste aeg 6.58,9 oli aga napilt parem Latini ja Kuzmini tulemusest, kes said kirja resultaadi 7.00,34.

Võistkonna treeneri Killingu sõnul lepiti Moskva regatil osalemine kokku vahetult peale Pekingi OMi. “Tegemist oli küllakutsega ja võõrustajad maksid suure osa meie osaluskuludest kinni. Meeste sõiduga võib rahul olla, tulime siia võistluskogemust saama ning usun, et liigume õigel teel”, kommenteeris Killing kokkuvõtteks.