World Rowing Masters Regatta: sõudelegendid Paalo ja Zoova tähistasid ümmargust numbrit võitudega

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. sept. 2012, 12:34

Sõudeveteranid osalesid eelmisel nädalavahetusel Saksamaal Duisburgis veteranide maailmameistrivõistlustel edukalt, võites mitmeid medaleid.

2012_FISA_masters_regatta_logoMeie sõudelegendidele Juhan Paalole ja Toivo Zoovale oli seekordne Masters Regatta kahekümnes. Üle 65-aastaste vanuseklassis võideti roolijata neljapaadil koos Peeter Sonntaki ja Tiit Helmjaga kuldmedal. Lisaks kuulus Paalole-Zoovale üle 60. aastaste vanuseklassis roolijata kahepaadil kolmas koht, pluss Paalol jätkus jõudu veel kahel korral edukalt startida ka nooremas grupis, sedakorda koos Tiit Koiksoni, Sonntaki ning Helmjaga

Kolmekordseks maailmameistriteks tuli Pärnu Sõudeklubist Ingrid Võsu, kes koos klubikaaslase Rita Maieriga ning lätlannade Vita Antone ja Renate Linega ning roolimehe Thea Miilbergiga võitis roolijaga neljapaadil üle 50. aastaste vanuseklassis. Võsul õnnestus koos lätlastega saavutada esikoht lisaks ka 43-50. aastaste vanuseklassis, seda nii roolijaga kui roolijata neljapaadil.

2012_veteranide_MM_grupipilt
Veteranide sõudekoondis täies rivistuses. Foto: Eesti Sõudeliit

Tartu SAK  meesveteranidest  olid edukaimad Tanel Kliiman ja Lauri Pind, kes startisid kuues erinevas paadiklassis, saavutades 43-50.aastaste seas üksikaeru kahepaadil  maailmameistritiitli. Lisaks võideti koos Urmas Heina ja Indrek Salgaga teine koht sama vanuseklassi roolijaga ja roolijata neljapaadil. Naisveteranid Piret Silm, Marju Hein, Katre Pind ja Tatajana Jaanson jõudsid hõbemedalini kolmel korral – neljapaadil, kaheksapaadil ja segakaheksapaadil.

Oma esimesed tuleristsed veteranide tiitlivõistlustel sai veteransõudmise juurde tulnud Kaupo Koplus, kes üle 50. aastaste vanuseklassi ühepaadil 120 rivaaliga konkureerides saavutas 40. koha.

Kokku osales tiitlivõistlustel ligi 3000 osalejat 44 riigist. Eesti võistkond oli 17- liikmeline ja kokku starditi 73-s eri sõidus. Eesti veteranide koondise saagiks kujunes 9 maailmameistritiitlit.

Tänavustelt tiitlivõistlustelt mitmeid medaleid võitnud Ingrid Võsu kutsub üles vanemaealisi kunagise meelisala juurde naasma. “Kõigile veteranspordist huvitatutele on motiveerivaks teadmine, et järgmisel aastal toimuvad veteranide maailmameistrivõistlused Itaalias Vareses. Lisaks on veteransportlastel järgmisel aastal võimalus osaleda ka eagrupi maailmamängudel, mis toimuvad iga nelja aasta järel. Sedakorda on toimumiskohaks olümpialinn Torino Itaalias”, rääkis Võsu 2013. aasta plaanidest.