EM: Kushteyn ja Poolak võistlevad pühapäeval C-finaalis

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. mai 2023, 21:26

Täna olid Bledis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel kavas mitmed C- ja D-finaalid ning vahesõidud. Üks Eesti kahepaatidest lõpetas võistlemise, teine ütleb viimase sõna pühapäeval.

Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) ja Elar Loot (SAK Tartu) võistlesid C-finaalis, kus jaotati kohad 13-17. Eesti duo laeks jäi viies, kokkuvõttes 17. koht, aeg 6.32,26. Sõidu võitis ja tagas sellega 13. koha Belgia (6.26,31), järgnesid Türgi (6.29,56), Suurbritannia (6.30,11) ja Austria (6.31,08).

Medalisõit Iirimaa, Kreeka, Tšehhi, Šveitsi, Itaalia ja Ukraina osalusel on kavas laupäeval.

Loot ja Koppel (Foto: Detlev Seyb – World Rowing)

Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) püüdsid vahesõidu kaudu poolfinaali jõuda, ent jäid siiski selle ukse taha. 12 sekka mahtusid kaks kiiremat – Saksamaa (6.19,72) ja Serbia (6.22,42) –, kellele järgnesid Poola (6.26,59), Eesti (6.27,25) ja Ungari (6.43,17).

Poolak (vasakul) ja Kushteyn (Foto: Detlev Seyb – World Rowing)

Nii pidid eestlased minema C/D poolfinaali, kus selgusid paremasse – C-finaali – pääsejad. Kushteynil ja Poolakul ei tekkinud sõidu võitmisega raskusi, saades ajaks 6.24,64. Teisena kvalifitseerusid rootslased (6.26,50), joone alla jäi Taani (6.31,63).

C-finaal on kavas pühapäeval Eesti aja järgi kell 10.30. Lisaks Eestile ja Rootsile joonduvad seal üles Ukraina, Poola ja Ungari.

Koondise peatreeneri Veikko Sinisalo hinnangul ei kulgenud tiitlivõistlused päris plaanipäraselt.

„Kergekaallased ei olnud sellel tasemel nagu treeningutel või mullu suvel,“ tõdes juhendaja, märkides, et Kushteyn ja Poolak suutsid vaatamata hiljuti läbipõetud haigusele siiski liikuma saada.

„Tervisemured seljataga, näitasid nad täna korralikku minekut,“ rääkis Sinisalo.

Kogu info võistluse kohta on leitav siin.