Kushteyn ja Poolak jätkavad EMil võitlust poolfinaali pääsu nimel

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. mai 2023, 00:08
image_pdfimage_print

Sloveenias Alpide jalamil asuval Bledi järvel algasid neljapäeval Euroopa meistrivõistlused, millest võtab osa kaks Eestigi paatkonda.

Absoluutkaalu paarisaerulisel kahepaadil asusid  18 paari seas võistlustulle Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev). Eelsõidus tulnuks noortel sõudjatel otse poolfinaali pääsemiseks tasku panna vähemalt teine koht, ent see eesmärk jäi ühe koha kaugusele: sõidu võitsid horvaatidest kahekordsed olümpiavõitjad, vennad Martin ja Valent Sinkovic (6.26,79), kellele järgnesid itaallased Luca Rambaldi ja Matteo Sartori (6.30,28). Eestlased said kirja 6.40,73, olles eespool Ukrainast (6.45,08) ja Ungarist (6.54,06).

Kushteyn (vasakul) ja Poolak avapäeval (Foto: Detlev Seyb – World Rowing)

Siiski saavad Kushteyn ja Poolak veel ühe võimaluse vahesõidus, mis toimub reedel Eesti aja järgi kell 12. Esimeses sõidus on Eesti vastasteks Ungari, Poola, Saksamaa ja Serbia, teises sõidus lähevad veele Taani, Ukraina, Rumeenia, Rootsi, Belgia ja Bulgaaria. Mõlemast sõidust jõuavad poolfinaali kaks esimest, teised jätkavad C/D poolfinaalis, kus selgitatakse paatkonnad, kes asuvad võistlema kohtadele 13-18 C-finaalis.

Äsja haiguse läbi põdenud eessõudja Poolaku sõnul polnud keha tipp-pingutuseks veel valmis.

„Nii-öelda mütsiga me lööma ei läinud, kuid siiski kärisesid vahed päris korralikuks ja õiget tunnet täna kätte ei saanudki,“ tõdes Pärnust pärit sõudja.

„Vahesõit tuleb kindlasti kõval tasemel, sest sealt leiame eelsõidus napilt poolfinaali ukse taha jäänud Saksamaa ning I MK-etapil kolmanda koha saanud Serbia,“ rääkis Poolak.

Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) ja Elar Loot (SAK Tartu) löövad kergekaalulisel paarisaeru kahepaadil kaasa 17 tiimi konkurentsis. Nende koormus oli teisest Eesti duost mõnevõrra suurem, sest ühe päeva jooksul tehti kaks sõitu.

Koppel (vasakul) ja Loot EMi avapäeval (Detlev Seyb – World Rowing)

Esmalt tuldi veele eelsõidus, mis lõpetati 6.50,85ga viimasena finišeerinud Taani (7.05,05) ees viienda kohaga. 12 parema sekka pääsesid Iirimaa (6.26,98) ja Poola (6.27,82), kellele järgnesid Portugal (6.35,79) ning Türgi (6.45,65). Seejärel saadi uus võimalus vahesõidus, kus oldi 6.33,83ga viiendad. Poolfinaali pääsesid Saksamaa (6.22,21), Norra (6.22,89) ja Portugal (6.23,34), Eesti ees lõpetas Belgiagi (6.26,36). Mõlemad paatkonnad võistlevad koos Suurbritannia, Austria ja Türgiga kell 16.10 algavas C-finaalis, kus jaotatakse kohad alates 13-st.

„Avapäeval ei läinud miski plaanipäraselt, kuna me ei leidnud vajalikku harmooniat,“ tõdes Koppel, kelle hinnangul jäi seetõttu kiirusest vajaka. „Reedel on meil selle võistluse viimane võimalus endast maksimaalne välja pigistada,“ rääkis sõudja.

Kogu info võistluse kohta on siin.