EMT sari: Endrekson ja Pajusalu võidukad

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. nov. 2010, 00:00

Täna startis Ida-Virumaal Maidlas Eesti Sõudeliidu suurtoetaja EMT egiidi all neljast etapist koosnev sisesõudmise sarivõistlus, mis tõi eesotsas Kaisa Pajusalu ja Tõnu Endreksoniga kohale teisedki kodumaised tipud. Tulemused

Maidla etapil sõideti 6000 meetrit ja selle katsumuse tegi kaasa 78 ergomeetrisõudjat. Meeste absoluutklassis polnud kahtlust olümpiahõbeda, Pärnu Sõudeklubi esindava Tõnu Endreksoni võidus, kes resultaadiga 19.00,1 edastas klubikaaslast Andrei Jämsät ligi 17 sekundiga (19.17,8). Kolmandana lõpetas pikki aastaid Eesti koondise ridadesse kuuluv narvalane Igor Kuzmin, saades ajaks 19.28,9.

EMT_I_etapp_2010_naiste_poodiumNaiste esikolmik Maidlas – Garankina, Pajusalu, Einaste.            Foto: Eesti Sõudeliit

Naiste konkurentsis oli Pärnu kalevlanna Kaisa Pajusalu edu rivaalide ees mäekõrgune – teisena lõpetanud Pärnu Sõudeklubi sportlast Keret Einastet edestas ta koguni 2 minuti ja 6 sekundiga, aegadeks vastavalt 21.27,5 ja 23.33,5. Pronksi võitis viljandlanna Natalija Garankina (23.40,9).

Poiste B vanuserühma kiireim oli pärnakas Andreas Lünekund (20.58,1). Talle järgnesid tulemusega 21.23,2 Artur Veske Narvast ning ajaga 21.30,9 Joosep Veltson Pärnu Kalevist.

Noormeeste vanemas arvestuses kuulus kolmikvõit Pärnu Kalevi triole – võidutses Geir Suursild (20.29,6) Karl Koppeli (20.50,9) ja Maanus Leesmendi ees (21.06,1).

Tüdrukute nooremas vanuserühmas ehk B klassis startis vaid kolm sportlast. Võitjaau pälvis ajaga 24.36,7 Viljandi tütarlaps Krete Koovit.

Sarja 2. etapp peetakse Pärnu spordihallis

A klassis võitis kuldmedali Pärnu kalevlanna Marite Einland, saades ajaks 23.40,2. Talle järgnesid Pärnu Rääma tänava klubi esindaja Miina Kask (24.11,1) ning viljandlanna Gitta Kivilaan (24.22,2).

Meeste vabaklassis ehk mittesõudjate arvestuses oli ajaga 21.35,0 parim Velo Clubbers’i esindaja Kaupo Raag. Noorematest meesveteranidest (27-44 aastat) võidutses Tallinna Sõudeklubi liige Indrek Vait, kes sai tulemuseks 20.32,1.

Vanemate veteranide seas polnud vastast Albe Team’i liikmele Ants Einsalule (20.17,7). Meeste kergekaalukategoorias võitis Maidla etapi kuldmedali Tallinna Sõudeklubi esindaja ja sisesõudmise rühmatreeningute treener Aleksei Lipintsov (21.31,3).

Järgmine EMT sisesõudmise etapp toimub juba 18. detsembril Pärnumaa meistrivõistluste raames suvepealinna spordihallis.