Endrekson on taas Eesti meister

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. veebr. 2013, 05:49

Läinud laupäeval tõmmati Tartus Eesti meistrivõistlustega kokku kohalik sisesõudmise hooaeg. Meeste absoluutklassis, nagu ikka, võidutses pärnakas Tõnu Endrekson.

Mullune meister Endrekson jäi taas konkurentidele – paadikaaslastele neljapaadist – püüdmatuks, lõpetades ajaga 5.50,0. Eelmise aasta hõbe, Allar Raja, kordas nüüdki oma tulemust, saades kirja aja 5.51,6. Ka pronksmedallist jäi samaks – Andrei Jämsä tulemuseks mõõdeti tänavu 5.53,0. Küll näitavad need resultaadid, et 2012. aasta tase oli märksa parem . Nii näiteks võitis Endrekson toona  5.47,5ga, Rajale tõi hõbeda 5.49,2.

Naiste klassis võitis meistrikulla tulemusega 7.14,5 pärnulanna Miina Kask. Talle järgnesid Lõuna-Kalifornia Ülikoolis sõudmistõdesid omandanud Helen Tinkus 7.15,6ga ning Helina Sakkarias Pärnust 7.19,9ga.

Mittesõudjate, ehk vabaklassis kuulus tiitel tulemusega 6.20,8 Kalevi Jalgrattakooli esindajale Aivar Jürgensonile. Hardi Laurits TÜ ASK-st oli ajaga 6.29,1 teine ning Hansa Spordiklubi mees Kaido Ruul 6.39ga kolmas.

Kõik tulemused

EMT sarja võitis Endrekson

Meistrivõistlused neljanda osavõistlusena võtsid joone alla ka EMT-nimelisele sisesõudmise sarjale, mis startisid mullu Pärnumaa meistrivõistlustega, külastasid Maidla-etappi ning Alfa-võistlustki.

Meestest oli kolme võiduga liider vaid Pärnumaa etapist kõrvale jäänud Endrekson. Järgnesid viljandlane Kaspar Taimsoo, Allar Raja ning Andrei Jämsä.

Naiste arvestuses oli liider Miina Kask Helina Sakkariase ning Eelika Naaritsa ees.