Endreksoniga tugevdatud neljapaat võitis Horvaatias hooaja avaregati

Vahur Mäe, toimetaja   |   12. apr. 2015, 18:11

Foto: Fred Killing

Pühapäeval, 12. aprillil, jätkusid Horvaatia pealinnas Zagrebis balkaniriigi hooaja avavõistlused, millest võttis osa ka Eesti koondise maailmameistrivõistlusteks valmistujate grupp.

Kui esimesel võistluspäeval sõideti peamiselt ühepaate, siis pühapäeval kuulusid programmi paarisaeru kahe- ja neljapaat. Seejuures kujunesid põnevaks just kahepaatide etteasted, sest need tulemused pidid peatreener Matti Killingut suunama edasisi hooaja plaane sättima.

Kõige paremini said kahepaadi liikuma Sten-Erik Anderson ja Tõnu Endrekson, kes lõpetasid eelsõidu 2. kohaga ning kohtusid seejärel finaalis tugevate horvaatide ja serblastega. Eeldatult võitsid koduvetel sõudvad valitsevad paadiklassi maailmameistrid, vennad Martin ja Valent Sikovic, saades ajaks 6.11,43. Neile järgnesid tuntud serblased Marko Marjanovic ja Aleksandar Filipovic tulemusega 6.19,50. 3. koha võitlesid endale vähetuntud ungarlased Bendequz Molnar-Gergely Marton Papp (6.29,23). Endrekson ja Anderson lõpetasid 4. kohal, saades ajaks 6.34,93. Südilt esinesid ka Andrei Jämsä-Kaur Kuslap, kes said resultaadiga 6.39,70 tasuks 5. koha.

2015 Croatia Open Anderson ja Endrekson Foto Fred Killing
Anderson ja Endrekson tänavusel Croatia Open’il

Geir Suursild ja Joosep Laos ponnistasid B finaalis, mille lõpetasid horvaatide Derici-Sljucici järel teisena, mis kokkuvõttes tähendas noorele koosseisule 8. kohta.

Kaspar Taimsoo ja Allar Raja osalesid küll eelsõidus, kuid kehv enesetunne ning samal päeval toimuv paarisaeru neljapaatide võistlus jättis nad B finaalist nende omal soovil kõrvale.

Treener Killing jäi kahepaatidel näidatud tulemustega rahule ning pidas hooaja algust igati kordaläinuks.

„Kõik paarid liikusid neile pandud ootuste kohaselt ning hetkel julgen väita, et igas kombinatsioonis on eduks vajalikud elemendid olemas. Jälgisin huviga Andreid ja Kauri ning nägin, et algus oli veidi krobeline, kuid distantsi lõpuosa sõitsid nad igati tempokalt ja tugevalt. Ka Suursillas ja Laoses on ainest pingilt tulla ja vajadusel põhikoosseisu mehi asendada”, kalkuleeris peatreener võimalusi erinevaid paatkondi moodustada.

2015 Croatia Open Laos Suursild foto F.Killing
B-finaalis sõudnud Laos ja Suursild

Eesti võitis koduvetel sõudnud Horvaatia esindusnelikut

Päeva teises pooles istusid Taimsoo, Endrekson, Anderson ja Raja neljapaati ning tulid horvaatide neliku ees ajaga 6.02,00 võitjaks. 6.08,84ga finišeerunud Horvaatia kvartetis ei sõudnud küll vennad Sinkovicid, ent sinna kuulusid maailmameister David Šain ning tuntud tegija Mario Vekic. Lisaks testiti nelikus uusi mehi Kolobarici’t-Cavrlj’t. Treener Killingu sõnul Horvaatia alaliidul nüüd mõtteainet jagub, sest esimeses sõidus saadud suur kaotus eestlastele just head algust ei tähendanud.

Märkimist väärib noorte paarisaeru kahepaadisõudjate Marko Laiuse ja Johann Poolaku hõbemedal, mis tuli austerlaste Neubaueri-Brandner’i järel (6.43,20) ajaga 6.46,00.

Juhendaja Killing pidas noorte sõitu asjalikuks ning hindas pärnakate väljavaateid eaklassi maailmameistrivõistlustel tugevaid sõite teha, tõenäoliseks.

Noorteklassi kuuluv viljandlanna Kärolyn Mäesaar võistles ühepaadil B-finaalis, kus oli ajaga 8.48,68 teine.

Meie sõudekoondis viibib Horvaatia laagris eeloleva laupäevani. Kui seni keskenduti režiimsetele treeningutele ning peamiselt sõuti pikki distantse, siis järelejäänud nädalal harjutatakse Jaruni kanali võistlusradadel.