EOK alustas spordiaasta parimate valimisega

Vahur Mäe, toimetaja   |   10. dets. 2012, 16:13

Eesti Olümpiakomitee startis 20. detsembrini vältava aasta parimate sportlaste ja treenerite valimisprotseduuriga, mis selgitab välja tänavused „Kristjanite“ võitjad.

Nagu tavaks, selguvad spordiaasta tähed rahvahääletuse, spordialaliitude ning spordiajakirjanike valikute põhjal. Tunnustusi jagatakse neljas kategoorias – aasta mees ja naine, aasta treener ning aasta võistkond.

Sõudjatest on valiksõelal Kaisa Pajusalu kandidatuur, kes saavutas Euroopa meistrivõistlustel ühepaadil pronksmedali ning valitses maailma veebruaris Bostonis toimunud sisesõudmise maailmameistrivõistlustel.

2012 Londoni OM EST F.Rein Kilk
Eesti meeste neljapaat Londoni-päevilt. Foto: Rein Kilk

Pajusalule pakuvad konkurentsi ujuja Triin Aljand, vehkleja Irina Emrich, iluuisutaja Jelena Glebova, kergejõustiklane Anna Ilustsenko, tennisist Kaia Kanepi, maadleja Epp Mäe, purjetaja Ingrid Puusta, allveeujuja Jelena Smirnova ning jalgrattur Grete Treier.

Sõudjatel on lootused edukalt esineda ka aasta võistkonna kategoorias, kus olümpiamängude 4. koha ning Euroopa meistrivõistluste kuldmedaliga hoiavad lippu kõrgel paarisaeru neljapaadi liikmed Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä.  Konkurentideks on EMil pronksi võitnud epeevehklemise naiskond, meeste korvpallikoondis, iluuisutajad Irina Stork ja Taavi Rand, rallipaar Ott Tänak ning Kuldar Sikk ja teateujumismeeskond.

Taas kandideerib aasta treeneri tiitlile neljapaadi juhendaja Matti Killing.

„Kristjanid“ antakse laureaatidele üle traditsioonilisel aastalõpupeol „Spordiaasta tähed“.

Spordisõber saab parimaid valida Eesti Olümpiakomitee koduleheküljel.