EOK eestvedamisel startis spordiaasta parimate valimine

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. dets. 2013, 08:36

Loetud päevad tagasi startis Eesti Olümpiakomitee iga-aastase spordiaasta parimate valimise protseduuriga, et juba detsembri lõpupäevil saaksid parimatest parimad vääriliselt tunnustatud. Sõudjatest on pildil olnud meeste paarisaeru neljapaat ja Kaisa Pajusalu koos ühise treeneri Matti Killinguga.

Traditsiooniliselt jagatakse välja aasta mees- ja naissportlase, treeneri ning võistkonna „Kristjanid“. Mõistagi saavad selgeks, millised on tänavu olnud edukaimad alaliidud.

2013 MM 4x poolfinaal Foto SKKalev
Aasta võistkonna kandidaat – MM-il 5. koha pälvinud neljapaat. Foto: Pärnu Sõudekeskus Kalev

Aasta meessportlase nominentideks on jalgrattur Tanel Kangert, korvpallur Kristjan Kangur, kergejõustiklane Gerd Kanter, kulturist Ott Kiivikas, võrkpallur Argo Meresaar, mootorrattasportlane Aigar Leok, maadleja Heiki Nabi, vehkleja Nikolai Novosjolov ning murdmaasuusataja Aivar Rehemaa.

Aasta naissportlase auhinnale kandideerivad vehkleja Julia Beljajeva, iluuisutaja Jelena Glebova, kergejõustiklane Anna Iljuštšenko, tennisist Kaia Kanepi, kulturist Kristina Koroljak, maadleja Epp Mäe, laskesportlane Anžela Voronova ning sõudja Kaisa Pajusalu.

Aasta võistkondade nominentidena on lisaks meeste paarisaeru neljapaadile üles seatud epeevehklemise naiskond, jalgpalli ning korvpalli meeste koondvõistkonnad ja alla 21-aastaste noormeeste võrkpallikoondis.

Treeneritest on rambivalguses Iljuštšenko treener Gaspar Epro, sõudetüür Matti Killing, Beljajevat juhendav Natalja Kotova, Voronova abiline Aleksandr Makarov, Nabit treeniv Henn Põlluste, suusatreener Anatoli Šmigun, korvpallikoondist juhtiv Tiit Sokk ning Novosjolovi juhendaja Igor Tšikinjov.

Hääletada on võimalik Eesti Olümpiakomitee koduleheküljel kuni 20. detsembrini (kell 18). Parimad selguvad spordiajakirjanike ja –organisatsioonide ning rahvahääletuse tulemusena.

Hääletada saad siin!