Jüri Jaansoni sportlaseteest ilmus raamat

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. märts 2011, 15:21

Mullu hilissügisel pika ja hiilgava karjääri lõpetanud legendaarsest Jüri Jaansonist ilmus spordiajakirjanik Gunnar Pressi sulest raamat „Sauruse tee“.

Kõikidel spordisõpradel on nüüd võimalus kirjastuse Beta Menu poolt avaldatud trükist soetada hästivarustatud raamatukauplustest. Veel pole teada, millal toimub raamatu esmaesitlus, kuid peakangelane Jaanson ise andis mõista, et kodulinna Pärnu publik on peatselt oodatud autogrammiringile.                                                                                                       

 2011_JJ_raamat_Sauruse_tee„Sain trükist tulnud raamatut ise alles mõned päevad tagasi katsuda ning edasine tegevuskava avalikkusega seoses on veel lahtine“, märkis värskelt Riigikokku valitud nüüd juba tervisesportlane.

Katkend „Sauruse teest“

Kui Jüri Jaanson 15-aastasena Viljandis esimesse sõudetrenni jõudis, ütles ta treenerile otsesõnu, et tahab tulla Nõukogude Liidu meistriks. Eesti kullad jättis ta vaimusilmas lihtsalt vahele. Mõni päev hiljem uuris ta koduköögis kalendrit ja teatas, et jõuab 1988. aastal olümpiale. Vend Erkiga sõlmis ta kirjaliku lepingu, millega kohustus tulema maailmameistriks.

See kõik juhtus 1981. aastal teiste naeru saatel. Aga samm-sammult ülespoole liikudes täitis Jaanson kõik lubadused. Tema karjäär kasvas maailma spordiloo üheks pikemaks, esimest MM-i ja viimast olümpiamedalit lahutab 20 hooaega. Raamatus avab Jaanson heade ja halbade aegade tagamaid, räägib oma perest, treeneritest ja suurtest konkurentidest.