Kliiman ja Kõrgesaar võistlesid Uus-Meremaal Rob Waddelli vastu

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. mai 2017, 22:20

Kui noorte ja täiskasvanute tiitlivõistlustele pürgijatest on juba juttu olnud, siis veteranidest veel mitte. Nüüdseks on uudiseid tulnud maakera kuklapoolelt Uus-Meremaalt, kus Eesti veteranid osalesid eagrupi maailmamängudel.

Üheksandat korda peetud World Masters Games (WMG) pakkus võistlusvõimalusi erinevatel spordialadel, sealhulgas olümpiaprogrammi kuuluval sõudmisel. Justkui nagu veteranide enda olümpia – nii võiks alustuseks ligi 1200 veteransõudjat kohale meelitanud spordivõistlust iseloomustada. Eestit esindasid kaugel maal tartlased Kristjan Kõrgesaar ja Tanel Kliiman, kes käisid maalilisel Karapiro järvel võistlemas nii kahe- kui neljapaatidel.

2017 NZL Kõrgesaar ja Kliiman
Kristjan Kõrgesaar (vasakul) ja Tanel Kliiman võistlusjärve Karapiro taustal

„Kõige rahuldustpakkuvam oli meie jaoks B-klassi roolijata kahepaatide võistlus, sest viimase veerandsaja meetriga suutsime tervelt neli kohta tõusta ja finišeerisime neljandana. Neljapaadid moodustasime Uus-Meremaa, Austraalia ja Brasiilia sõudjatega veebiavarustes suheldes, omamata mingitki ülevaadet tiimikaaslaste tasemest“, vahendas Kliiman muljeid.

Lisaks võideldi koos brasiillastega B-vanusegrupi paarisaeru neljapaadil välja samuti 4. koht. Tähelepanu väärib C-klassi üksikaerunelikute sõit, sest seal õnnestus Kliimanil ja Kõrgesaarel koos Uus-Meremaa ja Austraalia paadikaaslastega kokku minna Sydney olümpiamängude ühepaadi kuldmedalisti Rob Waddelli endaga. Sõudelegendi juhtimisel saavutas Waikato klubi kvartett Austraalia konkurentide ees napi paremuse.

WMG näol on tegemist veteranide olümpia sarnase võistlusega, mis toimub iga nelja aasta järel. Kliiman täpsustas, et tulenevalt asukohast jäi eurooplaste osavõtt tagasihoidlikumaks, ent seevastu Okeaania sõudjatele avanes suurepärane võimalus kodu lähedal võistelda.

2017 NZL Waddell ja Kliiman
Uus-Meremaa sõudelegend Rob Waddell ja Kliiman

„Formaat klassikalise Fisa Masters Regatta’ga võrreldes on hoopis teistsugune, kuna seal pärjatakse medalitega iga sõidu parimaid. Maailmamängudel toimib aga asi nagu tiitlivõistlustel ikka – alguses on eelsõidud ja finaali päris igaüks ei pääse“, muljetas veteransportlane. Võistlustulemused on leitavad spordimängude veebilehelt.

Järgmised maailmamängud toimuvad 2021. aastal Jaapanis Honshu saarel asuvas Kansais. Eesti veteranide tänavuse võistlushooaja peamiseks väljakutseks saab aga olema Sloveenias Bledis sõidetav World Masters Regatta.

Uudises kasutatud fotod: erakogu