MM 2.päev: mõlemad kahepaadid jätkavad vahesõidus

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. aug. 2014, 15:43

Amsterdamis toimuvatel maailmameistrivõistlustel on ka esmaspäev paljuski eelsõitude päralt. Õhtuses programmis käisid võistlustules mõlemad Eesti paarisaeru kahepaadid, kuid edu ei saavutatud.

2014 WRCh Amsterdam logoTõnu Endrekson ja Andrei Jämsä on pikalt vormi otsinud, kuid siiani on särtsakus saavutamata. Ka tänases, kolmandas eelsõidus, liidritega ühte jalga ei käidud ning sõit lõpetati 6.36,82ga viiendana. Vaid noored lätlased Kalnins ja Zunde olid tagapool, finišeerudes tulemusega 6.54,85.

Sõidu ajaga 6.21,22 ja ainsana otsepääsu poolfinaali tagas Itaalia koosseisus Battisti-Fossi. Järgnesid Austraalia (McRae – Belonogoff, 6.27,9), mullused maailmameistrid, norralased Hoff-Borch (6.29,06) ning USA (Karwoski-Silverira, 6.29,84).

Peale treener Tatjana Jaansoni tiimist lahkumist ning ameti mahapanemist on lisaks Mihkel Leppikule Endreksoni-Jämsät nõustanud koondise peatreener Jaan Tults.

Eelsõitu kanali kõrval saatnud Tults oli esimese poolega enam-vähem rahul, kuid oli mõnevõrra üllatunud, et viimasel 500 meetril tuli ränk kukkumine.

„Tehnilisele etteastele ei saa midagi ette heita. Poolel maal kadus meestel jaks ning konkurendid panid meile füüsiliselt pika puuga. Söandan arvata, et vajaka on jõuvastupidavusest. Loodan, et vahesõiduks taastuvad nad sel määral, et teevad tulemuse seal ära“, analüüsis juhendaja.

Esimesest eelsõidust kvalifitseerusid oodatult horvaadid Martin ja Valent Sinkovic, teisest mitmekordsed MM-medalistid, sakslased Gruhne-Krüger (6.19,28) ning neljandast Uus-Meremaa vennad Karl ja Robert Manson (6.20,77).

Vahesõidud on kavas kolmapäeval, 27. augustil, algusega kell 16.38.

Oma esimestel tiitlivõistlustel koos sõudvad Marliis Reinkort ja Kaisa Pajusalu tulid veele teises eelsõidus, jäädes, nagu mehedki, viiendaks (7.41,27).  Sõidu võitsid ja ainsana otse poolfinaali pääsesid hiinlannad Weiwei-Yuwei (7.00,94). Järgnesid uusmeremaalannad Bourke-Stevenson (7.03,3), sakslannad Richter-Adams (7.11,8) ning soomlannad Varvio-Karppinen (7.28,1). Viimasena eestlannade järel lõpetas Norra duo Kavlie-Madsen (7.42,41).

Paatkonna juhendaja Matti Killing märkis, et esimene start päris hästi ei õnnestunud. „Viljandi laagris nägid tüdrukud palju paremad välja. Ilmselt mängib siin rolli tiitlivõistlustega kaasnev pingelisem õhustik. Täna oligi näha, et tehnilised vajakajäämised ei võimaldanud täielikult jõudu tõmbesse rakendada“, analüüsis Killing.

Siiski on kõigil poolfinaali võimalus pääseda läbi kolmapäevaste vahesõitude, mis stardivad kell 17.06. 12 parema hulka pääsemiseks on vaja olla vähemalt teine.

Teisipäeval läheb eestlastest ainsana veele parasõudja Tõnis Vihmand. Täna oli tartlane eelsõidus viies ning üritab ASM1x klassis finaali pääseda läbi vahesõidu, mis stardivad kell 14.36 ja 14.44.