MM: Eesti neljapaat on finaalis ja medalikonkurentsis

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. aug. 2014, 10:52

Foto: Fred Killing

Neljapäev, 28. august, kujunes eestlaste jaoks sõudmise maailmameistrivõistluste vaat et üheks tähtsamaks ning ärevamaks päevaks, sest meeste paarisaeru neljapaat osales pingelises poolfinaalis, kust lunastas kindlalt pääsu laupäevasesse medalisõitu.

2014 WRCh Amsterdam logoPoolfinaale oli kavas kaks, neist Eesti rivistuses Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap tegi kaasa esimeses. Ja edukalt.

Kuigi sini-must-valge püsis poolel distantsil viiendana, ei olnud vahe eespool liikuvate, maruliselt alustanud Venemaa, Prantsusmaa, Saksamaa ja Suurbritanniaga märkimisväärne, püsides vaid sekundi piires. Venemaa hakkas algtempole lõivu maksma ning kustus, liidriohjad haarasid britid saklaste ees. Eesti tõusis Prantsusmaa ees kolmandaks, püsides kindlalt finaali kursil.

2014 MM M4x Semifinal 3.koht Foto Fred Killing
Eesti neljapaadi lõpuponnistus, mis viis nad kolmandana finaali. Esiplaanil Prantsusmaa

Suurbritannia (Graeme, Townsend, Cousins, Lambert)  ja Saksamaa (Schulze, Grohmann, Fuhrmann, Wende) tegid marulise lõpu ning veel paarsada meetrit enne finišijoont ei olnud üldse mitte kindel, kes väljub sõidu võitjana. Siiski suutsid tänavuse MK-sarja üldvõitjad ning mulluste maailmameistrivõistluste pronksmedallistidest britid lõpus Saksamaa rünnaku vastu seista ning liikusid tulemusega 5.46,04 finaali võitjana. Järgnesid Saksamaa 5.46,94ga ning viimase finalistina suurepärase ja jõulise esitluse teinud Eesti (5.48,59).  B finaaliga leppisid Prantsusmaa (5.49,43), kiirele algusele lõivu tasunud Venemaa (5.50,84) ning teenetelehelt nõrgim – Kanada (5.53,89).

Kvarteti juhendaja Matti Killing oli mõistagi rahulolev ning kinnitas poolfinaali kaldaäärsel kergliiklusteel jalgrattal saatnuna, et nähtud pilt sisendab finaaliks kindlust.

„Pinged on maandatud ning hakkame rahulikult finaaliks keskenduma. Mehed näisid lõdvestunud ja vabad ning sellist pilti on soov edaspidigi näha. Paatkond andis endast kõik, mis anda oli ning nüüd tuleb taastuma asuda. Reedel teeme rahuliku treeningu ning laupäeval finaalis kohtume“, rääkis juhendaja.

Eessõudja Kaspar Taimsoo lisas, et vee pealt vaadatuna tundusid lähimate jälitajatega, eriti Prantsusmaaga, vahed suuremad, kui hiljem telepildist vaadates. Ka kogenud atleet märkis, et varu sisse eriti ei jäänud.

Suur finaal sõidetakse juba eeloleval laupäeval Eesti aja järgi stardiga kell 16.03. Teisest poolfinaalist tulid esimesel veel startiva Eesti vastasteks valitsev Euroopa meister Ukraina (5.47,85), Hiina (5.49,62) ja mulluse MM-i 6. koht – Šveitš (5.50,11). Sõidust teeb otseülekande ETV.