Müncheni MK: Poola imeneljane jätkab võidulainel

Vahur Mäe, toimetaja   |   11. mai 2008, 23:18

Kuigi ükski Eestit esindav paatkond ei suutnud hooaja esimesel – Müncheni MK-etapil – end A-finaali murda, on siiski äärmiselt huvitav teada, kuidas kujunesid paremusjärjestused meid huvitavates paadiklassides.

MK_logo.jpg                        PILDIALBUM

Paarisaeruline neljapaat

Jällegi polnud kahtlust, et Poola imeneljane, mitmel hooajal järjest maailmameistriks tulnud koosseis Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michal Jelinski ja Adam Korol finaali lõpujoone esimesena ületab. Esimesel etapil on sõudjaid kimbutanud pidev vastutuul ja poolakate tänasest sõiduajast, mis oli 6.14,08, võis jällegi raskeid olusid välja lugeda. Teisena jõudis ajaga 6.16,84 pärale uuenduskuuri läbinud Saksamaa kvartett koosseisus Stephan Krueger, Rene Bertram, Hans Gruehne, Christian Schreiber ja kolmandana Prantsusmaa meeskond, kus tõmbasid Pierre-Jean Peltier, Cederic Berrest, Jonathan Coeffic ja Julien Bahain (6.18,55).

647
Poolakate stiilinäide 2005. aasta Gifu-MMi päevilt

Ühepaat

Jätku on saanud eelmisel aastal eredalt areenile tulnud kahe noore atleedi omavaheline vastasseis – vaid napi sekundiga võitis ajaga 7.26,68 britt Alan Campbell tsehhi Ondrej Synekit (7.27,95). Vanameister norralane Olaf Tufte jäeti ajaga 7.31,50 alles kolmandaks.

Paarisaeru kahepaat 

Kuigi meie koosseis Tõnu Endrekson-Jüri Jaanson on peale Amsterdami laagrile järgnenud rahulikumat perioodi alustanud Otepääl alpimajakuuri ja Münchenis starti ei läinud, kujunes eestlaste osaluseta peetud A-finaal põnevaks. Peale seda, kui eksmaailmameistrid prantslased Jean-Baptiste Macquet ja Adrien Hardy olid langenud alles B-finaali ja lõpetasid seal liidrina, langes põhisõidu eeldatav favoriidikoorem inglastele Stephen Rowbothamile-Matthew Wellsile ja Austraalia duole Scott Brennanile-David Crawshay’le. Ülipõnevasse finishiheitlusesse sekkus aga üllatuslikult hoopis uus Saksa koosseis Clemens Wenzel-Falko Nolte, kes jätsid Austraalia ajaga 6.59,94 kolmandaks ja kaotasid brittidele vaid napi paari kümnendikuga (ajad vastavalt 6.52,78 ja 6.52,94).

Teine MK-etapp peetakse 30. maist 1. juunini Luzernis Šveitsis. Veel pole teada, milliseks kujuneb seal Eesti koondise koosseis.