Noorte Baltic Cup’i tulemused annavad põhjust rõõmu tunda

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. sept. 2015, 11:19

Lõuna-Rootsis Vätterni järve ääres paiknev Jönköping võõrustas möödunud nädalavahetusel Läänemere riikide 15 kuni 17-aastaste noorte Baltic Cup-i, kust, nagu ikka, võttis osa ja sai inspiratsiooni ka Eesti noorteparemik.

Sõudeliit lähetas võistlustele kaheksast paatkonnast moodustatud koondise, keda juhtis noortekoondise projektijuht, tartlane Heigo Tiidemaa.

Tiidemaa sõnul mindi Rootsi ennekõike kogemusi omandama ning teiste riikide eakaaslastega vahetut võrdlust saama. Üldjoontes jääb tiimipealik noorte esitlusega rahule ning kiidab järelkasvu motiveeritust ning pealehakkamist.

„Medalivõitjatest räägin esmalt ning toon välja paarisaeruliste neljapaatide ilusad sõidud. Samuti pääses poodiumile tüdrukute roolijata kahepaat, kuid mööndusega, et selles klassis tegi kaasa kolm paatkonda“, rääkis Tiidemaa.

2015 Baltic Cup JM4x Rootsis
Koondise edukaimad: poiste paarisaeru neljapaat autasustamissillal. Foto: erakogust

Ka arvas juhendaja, et noored on motiveeritud ning edaspidi peaks grupist tulema järelkasvu. „Meil on hea punt, kes areneb ning tööindu jagub“, resümeeris Tiidemaa juba varemgi öeldut.

Võistlused peeti kahel päeval – 2000 ja 500 meetri distantsidel. Esmalt olgu projektijuhi vahendusel täpsustatud, et korraldajate poolt välja reklaamitud 2000 meetrit osutus tegelikkuses ligi 150 meetri võrra lühemaks. Kuidas muidu seletada asjaolu, et Saksamaa noormehed läbisid laupäevase paarisaeru neljapaatide finaali 5.48,7ga,  mis jääb sageli ka maailma absoluudile kättesaamatuks. Üks on aga selge – kohti lühem distants ei väära ning samas sõidus lõpetasid 5.51,6ga hõbemedalil Martin Rahuoja, Bertty Nurm, Margus Kodasma ja Ander Koppel. Sama nelik oli Saksamaa järel hõbedal ka 500 meetril, osutudes tulemustega ka Eesti edukaimaks koosseisuks.

Ka tütarlaste paarisaeru nelik pakkus sprindidistantsil positiivseid emotsioone. Kristel Gustavson, Leena Kattel, Eliisa Alliksaar ja Kärolyn Mäesaar võitlesid Saksamaa järel end 1.46,8ga hõbedale, edestades suuri sõudemaid Poolat ja Taanit.

Üksikaeru kahepaadil sõudnud Kätlin Strikholm ja Mona Küüts olid mõlemal päeval pronksil. Samas, kaasa tegigi vaid kolm paatkonda.

Veel said jõuproovil kogemuse või mitme võrra rikkamaks Greta Jaanson ja Kristina Zeljukanova paarisaeru kahepaadil, Markus Toom ja Grete Alttoa ühepaatidel ning poiste roolijata neljase koosseis Sander Sihver, Markus Strikholm, Tristan Lasn, Bertty Nurm.

Üheksa osalenud riigi seas kuulus esikoht 213 punktiga Saksamaale. Järgnesid Taani 177 ning Poola 139 punktiga. 115 punkti kogunud Eesti platseerus kõrgele, 5. kohale. Seejuures edestati Leedut, võõrustajamaad Rootsit, Lätit ja Soometki.